FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav
Vyhledávání

Archív zpráv

Trenéři Jelínek a Jarolím vyhlížejí start jarní ligy

06. 02. 2024 |  

Spolu s Davidem Holoubkem jsou Jan Jelínek a Marek Jarolím zodpovědní od počátku letošního roku za přípravu prvoligového mužstva FK Mladá Boleslav a následně samozřejmě i za sportovní formu v blížící se jarní sezóně FORTUNA:LIGY.


Jak vnímáte svoje angažmá v Mladé Boleslavi po prvním měsíci?

Jan Jelínek: Boleslav vnímám jako jeden z top klubů v České republice a je pro mě velká výzva pro ni pracovat. Jsem rád za příležitost, která ke mně z tak stabilního a ambiciózního klubu na přelomu starého a nového roku přišla. Nad nabídkou jsem neváhal ani chviličku.
Marek Jarolím: Mám to podobně, považuji práci v Boleslavi za obrovskou výzvu u tradičního prvoligového klubu s ambicemi. U nabídky nebylo co řešit, bylo to příjemné a hodně nečekané překvapení. Budeme všichni makat, abychom byli s Mladou Boleslaví úspěšní.

Jste spokojení s mladoboleslavskými podmínkami pro přípravu?

Jan Jelínek: Jsem překvapený z rodinné atmosféry klubu. Z venku na mě Boleslav působila, jako větší klub. Pro mě je skutečnost příjemnější zjištění, protože přicházím ze zlínského klubu, kde je to na podobné rodinné úrovni, i když v Boleslavi o stupínek výš. Proto se s novým prostředím sžívám velmi rychle. Za velký benefit považuji tréninkové plochy v areálu městského stadionu, že se nikam nedojíždí a pro hráče i celý tréninkový proces je to velký komfort.
Marek Jarolím: Souhlasím, že obrovským benefitem je, že máme všechno na jednom místě, tréninkové plochy, posilovnu, regeneraci, znám to tady od mého hráčského působení a vnímám kvalitativní zlepšení zázemí usnadňující práci v profesionálních podmínkách. Potkávám tady spoustu zapálených lidí. Přiznám se, že jsem cítil, jakoby v poslední době klub trošku přešlapoval na místě a nyní se chce posunout do špičky. Domnívám se, že ten možný progres tady je.

Jak hodně náročná byla zimní příprava a co všechno jste za jeden měsíc stihli?

Jan Jelínek: Pro hráče asi tréninky převratnou podobu neměly, samozřejmě náročné pro nás i hráče bylo vzájemné poznávání se, přeci jenom realizační tým se celý změnil a neustále se snažíme do mužstva efektivně dostávat, jak my vidíme fotbal a jak se chceme společně prezentovat jako Mladá Boleslav.
Marek Jarolím: Poznávám, že dnešní fotbal nemůže efektivně dělat jeden člověk. Pro mě je novinka pracovat v takto širším realizačním týmu, kde jsou rozdělené role se zodpovědnostmi a zároveň všechny sladěné.

Z šesti přípravných zápasů čtyři výhry a dvě remízy, jste s těmi výsledky spokojení?

Marek Jarolím: Jsme spokojení z nastavení procesů přípravy na zápas a hodnocení zápasu, ale výsledky nepřeceňuji. Jsou jenom dobrým odrazovým můstkem, v lize nás čeká trochu jiný sport. Pro nás byla důležitá intenzita hry a účelnost presinku, přepínání z výstavby hry do defenzívy, což byly nejzásadnější věci. S toho se zrodila vítězství a méně inkasovaných gólů. Nyní se je budeme snažit přenést do mistrovské sezóny.
Jan Jelínek: Výsledky v přípravě nepřeceňuji. Jsem spokojený s přístupem hráčů. Stejnou intenzitu a pracovitost vidím na trénincích i v zápasech. My trenéři jsme od toho, abychom tento přístup udrželi. Opakovaně vysvětlujeme hráčům, že jiným směrem se dnešní fotbal neubírá. V přípravě jsme obdrželi jen čtyři góly, což je souhrn toho, na čem společně pracujeme. To není o zlepšení bránění, ale o zlepšení celkového pojetí hry. Věřím, že to přeneseme z přípravy do ligy, hráčská kvalita v mužstvu je.

Zda se těšíte na jarní část ligy je asi zbytečné se ptát?

Jan Jelínek: Těším se moc, práce při trénincích mě baví, především mě baví pozitivní reakce týmu. Ligové zápasy jsou vrcholem, pro který to všichni děláme, trenéři i hráči. Hlavně na první zápas v Plzni proti špičkovému týmu ve špičkovém prostředí se já osobně těším neskutečně.
Marek Jarolím: Potvrzuji slova kolegy, že chceme, aby to, co děláme, se přeneslo z přípravných zápasů i tréninků do mistrovských utkání, a potvrdilo se už v Plzni, ale i další týden doma proti Ostravě a samozřejmě i ve všech ligových zápasech. Z hráčů cítím touhu a věřím, že se v mistrácích projeví.

 


FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

Buryán v reprezentačním utkání skóroval  |  22. 02. 2024

Osmnáctiletý Jan Buryán, člen kádru prvoligového mužstva FK Mladá Boleslav, se gólově p ...

šipka

Z Jihlavy do Boleslavi přestoupil Lukáš Fila  |  22. 02. 2024

V posledních hodinách letošního zimního přestupního termínu, jenž končí o půlnoci ze čt ...

šipka

Mladíci Vojta a Vlk na hostování do Varnsdorfu  |  22. 02. 2024

Do druholigového FK Varnsdorf odešli hostovat dva mladoboleslavští mladí fotbalisté - o ...

šipka

Mašek do Chrudimi a Poulolo do Budějovic, oba na hostování  |  22. 02. 2024

Na začátku letošní jarní sezóny odcházejí z FK Mladá Boleslav na hostování do konce akt ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. AC Sparta Praha 21 18 2 1 52:14 56
2. SK Slavia Praha 21 16 4 1 43:17 52
3. FC Viktoria Plzeň 21 13 3 5 49:26 42
4. 1. FC Slovácko 21 10 5 6 29:23 35
5. FC Baník Ostrava 21 9 3 9 30:25 30
6. SK Sigma Olomouc 21 8 5 8 28:27 29
7. FK Mladá Boleslav 21 8 4 9 37:37 28
8. FC Slovan Liberec 21 7 7 7 31:31 28
9. FK Teplice 21 7 6 8 21:22 27
10. Bohemians Praha 1905 21 6 6 9 17:28 24
11. FK Jablonec 21 5 8 8 26:32 23
12. FK Pardubice 21 6 5 10 21:27 23
13. FC Hradec Králové 21 5 7 9 23:32 22
14. FC Zlín 21 4 6 11 26:46 18
15. MFK Karviná 21 4 3 14 20:40 15
16. SK České Budějovice 21 4 2 15 20:46 14
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Prémioví partneři

Město Mladá Boleslav TIPsport

Hlavní partneři

KOVO PUMA Sportisimo KUMHO TIRE Lokotrans ŠKO ENERGO LFA Fortuna

Oficiální partneři

Rohozec Dragon ČSOB Natura POWERADE

Partneři

Seco Industries Nápojová ambulence Adent Mcard XPS network Ticketlive Mitel Agro Techfloor Compag ŘEZÁČ Stavebniny JOSYMA Klinika Dr. Pírka Kontejnery MB BPBP Bondy

Partneři klubové akademie

Středočeský kraj Decathlon Město Mladá Boleslav Národní sportovní agentura FTVS

Mediální partneři

Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Mladá Boleslav Rádio Impuls RÁDIO MB

Oficiální dopravce fotbalistů FK Mladá Boleslav

Ariva partner