FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

Archív zpráv

Kanonýr Komlichenko přestoupil z Krasnodaru do Boleslavi

30. 01. 2019 |  

Nejproduktivnější fotbalista české FORTUNA:LIGY Nikolay Komlichenko po roce a půl trvajícím hostování se definitivně stal kmenovým hráčem FK Mladá Boleslav. Necelé dva týdny před startem jarní prvoligové sezóny přestoupil z FK Krasnodar do FK Mladá Boleslav a podepsal tříapůlletou smlouvu do konce června 2022.


„V Mladé Boleslavi jsem velice spokojený a jsem rád, že už jsem kmenovým hráčem FK Mladá Boleslav, za to patří poděkování agentuře Sportinvest a hlavně panu Kolářovi," řekl Nikolay Komlichenko. „Nic jiného, než Mladou Boleslav jsem nepreferoval. Nikam jinam jsem jít nechtěl. Na jaře očekávám, že se má tvrdá práce z tréninku projeví na hřišti, že se budu zlepšovat a že budu pomáhat týmu a klubu," dodal ruský ostrostřelec.

„Zcela jistě je to jeden z největších přestupů v historii FK Mladá Boleslav. Z jeho uskutečnění jsem opravdu šťastný, protože Komlichenka jsem poznal jako velmi charakterního člověka," poznamenal prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek. Třiadvacetiletý forvard Nikolay Komlichenko je rodákem z Plastunovskaje v Krasnodarském kraji. V FK Krasnodar začal s fotbalem v mládežnických družstvech a prosadil se do ruských reprezentačních týmů U19 a U21. Když se posunul mezi dospělé, tak jej vedení klubu poslalo na hostování nejprve do FK Černomorec Novorossijsk (2015) a později do FC Slovan Liberec (podzim 2016). V libereckém dresu v podzimní sezóně 2016 ve dvanácti ligových zápasech nastřílel tři góly, dalších sedm přidal v přípravě a čtyři v zápasech Evropské ligy. Na začátku kalendářního roku 2017 se vrátil do FK Krasnodaru, odkud v červenci téhož roku přišel na hostování do FK Mladá Boleslav.

V mladoboleslavském dresu dosud odehrál pětatřicet prvoligových utkání a nastřílel v nich dvaadvacet gólů. V aktuálním ročníku 2018-19 je na čele žebříčku ligových kanonýrů s osmnácti trefami. Na začátku mladoboleslavského angažmá v létě 2017 stihnul dva starty ve třetím předkole Evropské ligy. V českém poháru nastoupil do třech utkání bez jediného skórování. V přípravných jedenadvaceti zápasech dal osm gólů.
Po osmnáctiměsíčním hostování se rozhodl k přestupu z FK Krasnodar do FK Mladá Boleslav. V lednu 2019 podepsal s mladoboleslavským klubem smlouvu na tři a půl roku, to znamená s platností do 30. června 2022.
Prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek neskrýval nadšení z realizace Komlichenkova přestupu: „Důležitým impulsem byl příchod trenéra Webera. V loňské jarní sezóně bylo vidět, že na Komlichenka hodně sází a tak jsme se dohodli, že budu s příslušnými hráčskými agenty jednat o prodloužení jeho hostování na další sezónu, a Sport Investu patří poděkování, že se ten záměr podařilo dotáhnout. A když Kolja na podzim nastřílel osmnáct gólů v osmnácti odehraných ligových zápasech, tak jsem rád, že jsme se s Krasnodarem dohodli na přestupu a Komlichenko již letos patří Mladé Boleslavi."

Komlichenko měl do letošního léta smlouvu na hostování s opcí na přestup, čehož mladoboleslavský klub využil již v zimním přestupním termínu ke včasnému jednání. Jednoduchá nebyla, ale ani ne tak složitá, jak by nezasvěcený pozorovatel očekával. „Kolem Komlichenka se motalo několik zájemců, z nichž někteří doufali, že dojde k nějaké disharmonii mezi mladoboleslavským a krasnodarským klubem. V této souvislosti patří velký dík představitelům Krasnodaru za rychlé a korektní jednání. Za zdařilý výsledek dlouhodobé a náročné práce patří poděkování našemu sportovnímu řediteli Josefu Jinochovi a Sport Investu," prozradil Josef Dufek, jenž si realizaci přestupu Komlichenka opravdu užívá. „Jsem nyní nabuzený k dalšímu doplnění mužstva. Nedočkavě očekávám mistrovská utkání, protože skládáme opravdu dobré mužstvo. Kromě Komlichenka jsme udrželi Přikryla a přivedli spoustu mladých talentovaných hráčů. Mám velká očekávání, ale bude to hodně o trpělivosti trenérů, klubových funkcionářů a hlavně fanoušků," dodal Josef Dufek.

„Velmi nás těší, že se přestup Nikolaye Komlichenka podařilo dotáhnout v co možná nejrychlejším čase. Celá situace nebyla tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát, díky tak patří především Mladé Boleslavi za rychlé a konkrétní jednání. Mladá Boleslav ví, jakého hráče si smluvně zajistila. Kolja vede střeleckou tabulku ligy a prosazuje stabilně vysokou výkonnost, má navíc obrovskou chuť se dále rozvíjet a zlepšovat. Pořád je mu teprve třiadvacet let a to nejlepší má před sebou," uvedl hráčův agent Viktor Kolář ze Sport Investu.

 


FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

Východočeského soupeře přehráli i přestříleli  |  06. 07. 2022

Čtvrtou letní přípravu Boleslavští vyhráli v domácím prostředí Městského stadionu nad p ...

šipka

Plánovaný rozvoj klubu pokračuje i v současné nelehké době  |  03. 07. 2022

Do mladoboleslavského studia Signál radia si moderátor Luboš Dvořák pozval z FK Mladá B ...

šipka

Po vyrovnaném poločase trefil výhru Škoda  |  02. 07. 2022

Ve třetí letní herní prověrce se mladoboleslavští fotbalisté střetli v domácím prostřed ...

šipka

Permanentky na novou sezonu jsou v prodeji  |  28. 06. 2022

V úterý 28. června začíná prodej permanentních vstupenek na novou ligovou sezonu 2022-2 ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1.FK Mladá Boleslav00000:00
2.FC Zbrojovka Brno00000:00
3.SK České Budějovice00000:00
4.SK Sigma Olomouc00000:00
5.AC Sparta Praha00000:00
6.FC Baník Ostrava00000:00
7.FC Slovan Liberec00000:00
8.FC TRINITI Zlín00000:00
9.FC Viktoria Plzeň00000:00
10.FK Jablonec00000:00
11.FK Teplice00000:00
12.SK Slavia Praha00000:00
13.1. FC Slovácko00000:00
14.Bohemians Praha 190500000:00
15.FC Hradec Králové00000:00
16.FK Pardubice00000:00
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Hlavní partneři

ŠKO ENERGO Město Mladá Boleslav KOVO ADIDAS LION SPORT Kumho Tyre

Reklamní partneři

Telekomunikace MB Compag Rohozec PDMONT KOVOMB Mil & Pat VAK Tenet Josyma Zliner Ticketlive XPS network

Barteroví partneři

Jaznak

Sportovní centrum mládeže

Středočeský kraj

Mediální partneři

Česká Televize Evropa 2 Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Rádio MB Rádio Impuls Mladá Boleslav

Oficiální dopravce fotbalistů FK Mladá Boleslav

Ariva partner