FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

Archiv zpráv

Generální ředitel David Trunda o aktuálním rozvoji klubu

18. 02. 2022 |  

Generální ředitel FK Mladá Boleslav David Trunda je aktuálně garantem rozvoje fotbalového klubu na všech úrovních, to znamená sportovní kvalitě dospělého profesionálního týmu, modernizaci konceptu mládežnické akademie i zvýšení společenského respektu.


„Je potřeba, aby všichni pochopili, že co tady tvoříme, není na spontánních rozhodnutích. Přemýšlíme nad každým detailem sportovního rozvoje klubu a veškeré naše aktivity zapadají do započaté transformace. Cílem je udržet tým v podobě, v jaké je bez velkých zásahů. Dva velké únorové přestupy Juráska a Fily do Slavie nejsou nahodilé, spadají do systému klubové strategie. Ve vedení i ve sportovním úseku klubu jsme nad nimi opravdu intenzivně přemýšleli, mluvili jsme s trenérem i s oběma hráči. Je pro nás důležité vnímat, jak přemýšlí hráč, kterého osloví Slavia, což on považuje za čest a osobní motivaci. Dva měsíce jsme s nimi mluvili a zjišťovali jejich pocity. I když jsme v období kolem loňských Vánoc cítili, že by tady měli David i Dan ještě půl roku zůstat, tak v následujících dnech se toho v hlavách hráčů událo tolik, že jsme nakonec dospěli ke společnému rozhodnutí uvolnit je do Slavie už nyní, aby se jejich kariéry rozvíjely podle jejich tužeb a přání. Zvažování tohoto transferu bylo ze všech stran opravdu precizní, přemýšleli jsme dlouho, aby se uskutečnil ku prospěchu hráčů i sportovního rozvoje všech zainteresovaných subjektů. Nejprve padlo rozhodnutí, zda hráče uvolnit a teprve následně se diskutovalo, za jakých podmínek. Je strašně důležité správně nastavit komunikaci. Domnívám se, že pokud nový klub osloví hráče, mělo by to být s vědomím jeho aktuálního mateřského klubu, což se v tomto případě dělo."
David Trunda prozradil, že představitelé boleslavského i slávistického klubu se už v loňském prosinci bavili o možnosti uvolnění některých boleslavských hráčů. „Nejednalo se o finančních částkách, ale o typech hráčů a vlivu jejich přestupů na sportovní rozvoj obou klubů. Nemá smysl mít v klubu hráče, který půlkou hlavy přemýšlí nad možností hrát za Slavii. Když mladému hráči zavolá trenér Trpišovský, že o něho má zájem, tak jeho myšlení pochopitelně ovlivní."
V médiích se vyrojily zavádějící informace o závratných částkách, které za oba hráče do Mladé Boleslavi přitečou. „Je důležité říct, že přestupové částky za oba hráče nebyly vyplacené jednorázově, ale budou do klubu přicházet v průběhu příštích dvou let. Předpokládáme, že je investujeme do rozvoje celého klubu a přibližně ze sedmdesáti procent do naší mládežnické akademie," upřesnil David Trunda a netají, že prodejem hráčů vedení FK Mladá Boleslav dorovnává finanční propad vzniklý v současné koronavirové době ponížením podpory od některých obchodních partnerů.
Fotbalová veřejnost včetně novinářů považuje za standardní jev, že Mladá Boleslav bývá vždy v přestupních termínech aktivní, ale v úvodu letošního roku tomu tak nebylo. „Přestupové období ještě neskončilo. Máme na testech několik hráčů, které jsme si vytipovali v rámci našeho skautingu. V souvislosti s transfery Juráska a Fily do Mladé Boleslavi přišel z pražské Slavie talentovaný mladík Kryštof Obadal, z druholigové Líšně perspektivní Martin Rolinek a nevylučuji, že do 22. února přijde ještě někdo další. Všechny případné transfery pečlivě zvažujeme a diskutujeme s klubovým prezidentem Josefem Dufkem, sportovním ředitelem Jiřím Plíškem i trenérem áčka Karlem Jarolímem tak, aby příchody hráčů splnily, co potřebujeme nejen z krátkodobého, ale i dlouhodobého horizontu pro sportovní rozvoj klubu," poznamenal generální ředitel mladoboleslavského fotbalu. „Aktuálně náš skauting sleduje několik hráčů ve snaze najít nejvhodnější ekonomicko-sportovní řešení hráčských výpadků v současném kádru z důvodu zranění a časově rozsáhlých rekonvalescencí Milana Škody, Ondřeje Karafiáta, Lukáše Maška, Jiřího Skaláka, Vojtěcha Stránského, Davida Šimka. Nechceme se však rozhodovat ukvapeně."

Zkušený manažer David Trunda od svého prosincového působení z pozice generálního ředitele řídí aktivity čtyřletého projektu, který se svými spolupracovníky nazval Rozvoj fotbalové akademie a A-týmu FK Mladá Boleslav. „Jako je důležitý rozvoj profesionálního prvoligového týmu, je podobně obrovsky důležitý rozvoj klubové akademie. S tím souvisí, a je důležité, aby to tak i veřejnost vnímala, příchody nových mládežnických trenérů a specialistů. Máme v Boleslavi od prvního února například šéftrenéra mládeže Pavla Maluru, sportovně-marketingového manažera Dominika Vernera, analytika Adama Průšu a další specialisty, jejichž působení souvisí se získáním statutu klubové akademie."

FK Mladá Boleslav má od počátku letošního roku jako jediný středočeský klub prestižní statut klubové akademie přiznaný Fotbalovou asociací České republiky. Mladoboleslavský klub poprvé ve své více než stoleté historii tak dosáhl na možnosti rozvoje mládežnických družstev srovnatelné s předními tuzemskými kluby. „V této souvislosti přicházejí do klubu obrovské investice a je potřeba vnímat, že všechny transfery a rozvoj akademie jsou jedna synergická skupina, v níž se musí její součásti vzájemně podporovat. S tím souvisí rozvoj zázemí klubu a příchody trenérů a sportovních specialistů. Nakupujeme vybavení a přístroje důležité pro prevenci a léčbu zranění primárně pro mládežnické kategorie. Vyčleňujeme místnosti, kde děti budou trávit čas společně v rámci prevence a kompenzace svalových partií jednoznačně zatěžovaných a zanedbávaných při fotbalovém tréninku, abychom předcházeli úrazům. Evidujeme velký zájem dětí o vstup do našeho klubu, do naší akademie, což je velmi důležité v dnešní době, kdy je nezbytné, aby děti pravidelně sportovaly. Chceme je připravovat nejen na kariéru profesionálního fotbalisty, ale také na variantu, že tento záměr nemusí vyjít a proto chystáme zázemí, kde získají vzdělání, aby se prosadily ve společnosti i mimo profesionální sport. Taková je dnešní filozofie našeho klubu. Máme nastavené mechanismy, že se všechny klubové záležitosti, výchova mládeže i transfery profesionálního týmu, řeší v součinnosti vedení klubu, sportovního úseku a trenérů. Jsem přesvědčený, že získání statutu klubové akademie napomůže sportovnímu rozvoji dětí v Mladé Boleslavi i celém mladoboleslavském regionu. V této souvislosti si pochopitelně vážíme podpory všech našich partnerů a vedení města Mladá Boleslav i Středočeského kraje a v současné nelehké době se snažíme pro zajištění stability klubu rozšířit paletu obchodních partnerů s garancí, že případný zisk v klubovém hospodaření investujeme do obnovy prvoligového kádru a rozvoje mládežnické akademie," dodal David Trunda.

 


DT
DT
DT
DT
DT
FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

Makám, abych hrál na top úrovni a střílel góly, tvrdí Ekpai  |  03. 10. 2022

Nigerijský útočník Ubong Mosese Ekpai, jenž je v FK Mladá Boleslav na hostování z SK Sl ...

šipka

Pokračování černé domácí série s hanáckým protivníkem  |  01. 10. 2022

Utkání desátého ligového kola se hrálo celé v dešti, což napomáhalo svižné kombinaci a ...

šipka

Mašek v reprezentaci střílel postupové góly  |  28. 09. 2022

Reprezentační dres v druhé polovině září oblékal z mladoboleslavských fotbalistů pouze ...

šipka

Doma proti Olomouci hrajeme v první říjnové sobotě  |  26. 09. 2022

Utkání 10. kola ročníku 2022-23 FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - SK Sigma Olomouc se hr ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. FC Viktoria Plzeň 9 7 2 0 18:7 23
2. SK Slavia Praha 10 7 1 2 34:9 22
3. AC Sparta Praha 10 4 5 1 15:9 17
4. Bohemians Praha 1905 10 4 3 3 14:12 15
5. FC Slovan Liberec 10 4 2 4 15:14 14
6. FC Zbrojovka Brno 9 4 2 3 16:17 14
7. FC Hradec Králové 10 4 2 4 8:10 14
8. FK Jablonec 10 3 4 3 18:16 13
9. FK Mladá Boleslav 10 3 4 3 15:13 13
10. 1. FC Slovácko 10 3 4 3 12:14 13
11. FK Teplice 10 3 4 3 17:22 13
12. SK Sigma Olomouc 10 3 2 5 13:12 11
13. SK České Budějovice 10 3 2 5 10:19 11
14. FC Baník Ostrava 10 2 4 4 14:15 10
15. FC TRINITI Zlín 10 1 5 4 8:15 8
16. FK Pardubice 10 1 0 9 5:28 3
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Prémioví partneři

Město Mladá Boleslav TIPsport

Hlavní partneři

KOVO ADIDAS LION SPORT Kumho Tyre Lokotrans ŠKO ENERGO LFA Fortuna

Oficiální partneři

Rohozec ČSOB Dragon Gema Sparing MB Realstav Mitel

Partneři

Seco Industries EMH Stavební Nápojová ambulence Adent Mcard XPS network Ticketlive Sportprogres Agro Techfloor Pepsi Jaznak Compag Niosport Colas VAK ŘEZÁČ Stavebniny KOVOMB JOSYMA

Partneři klubové akademie

Středočeský kraj Decathlon

Mediální partneři

Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Rádio MB Rádio Impuls Mladá Boleslav

Oficiální dopravce fotbalistů FK Mladá Boleslav

Ariva partner