FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

Archiv zpráv

Podmínky a prostředí v rakouském Windischgarstenu si fotbalisté pochvalují

03. 07. 2017 |  

Přechodný domov v hotelu Dilly ve Windischgarstenu si členové fotbalové výpravy pochvalují bez výjimky. Soustředění FK Mladá Boleslav provází dobrá nálada uvnitř týmu, i všeobecná spokojenost s podmínkami pro trénování, přípravné zápasy i regeneraci.


„Líbí se nám tady a atmosféra v týmu je dobrá," shodli se brazilský stoper Douglas Da Silva a australský útočník Tedros Golgol Mebrahtu při hodnocení ubytování a tréninkových podmínek. „Je to tady dobrý. A i když nám nepřeje počasí, přesto soustředění splňuje, co má. Hřiště jsou v pořádku, déšť jim spíše pomáhá, než škodí. Podmínky máme ideální, je jenom na nás, jak se tady naladíme na soutěžní sezónu," pravil Tomáš Přikryl, podle jehož mínění je úroveň regenerace doménou hotelu Dilly. „Máme tady k dispozici vše, co potřebujeme," zdůraznil Tomáš Přikryl. „Zázemí pro regeneraci je tady nadstandardní a kromě venkovního bazénu ho využíváme v celé nabízené škále. Pro trénování máme k dispozici tři travnaté plochy a všechny jsou výborně připravené," řekl Stanislav Klobása, který patří mezi ty mladoboleslavské fotbalisty, kteří podmínky hotelu Dilly ve Windischgarstenu zažívá opakovaně. „Jezdím sem rád," přiznal Jan Chramosta, který se na soutěžní sezónu v tomto prostředí připravuje již potřetí a jiná, než pochvalná slova o zdejších podmínkách nezná. Nezapomněl však dodat, že při předchozích dvou pobytech tolik nepršelo, jako letos, což však úplně na škodu není, neboť fotbalisté se do Windischgarstenu nepřijeli opalovat. „Lépe se trénuje, než ve vedrech," dodal Jan Chramosta a pochválil kvalitu hracích ploch pro tréninky i přípravná utkání.

Co dělají fotbalisté ve volných chvílích, pokud jim trenéři nějaké dopřejí?
„Volna míváme trochu až po večeřích a to hrajeme buď play station nebo karty," prozradil Jan Chramosta. Kdo vyniká v těchto disciplínách? „Nejlepší v play station je Jánoš a v kartách Mareš." Ne všichni však s Adamem Jánošem či Petrem Marešem soupeří. „Volný čas kluci tráví hodně individuálně, někteří ho třeba i prospí," doplnil informaci o volnočasových aktivitách Tomáš Přikryl.

V úvodních čtyřech dnech rakouského soustředění mladoboleslavští fotbalisté sehráli dvě přípravná utkání. V prvním porazili kyperský Apollon Limassol 2:1, druhý prohráli s ruským Rostovem 1:3.
„První zápas se nám povedl, byli jsme aktivní a vytvořili si spoustu šancí. V druhém zápase jsme narazili na velmi těžkého soupeře a myslím si, že herně jsme úplně nepropadli, i když jsme prohráli o dva góly," mínil Jan Chramosta, jenž do limassolské branky nasázel dva góly a je s celkovými pěti trefami letním kanonýrem boleslavské přípravy. „První zápas jsme vyhráli, což bylo důležité pro naše sebevědomí, druhý zápas proti o poznání těžšímu soupeři se nám výsledkově nepovedl, ale byla to pořád příprava. Důležité je zvládnout soutěžní utkání, která začneme hrát za deset dní," poznamenal Tomáš Přikryl. „Do zápasu s Limassolem jsme dobře vstoupili a už v patnácté minutě vedli o dva góly, protivníci však byli kvalitní a sebevědomí, uměli podržet míč. V závěru jsme měli štěstí, že trefili břevno naší branky a nedali penaltu. Rostov však byl o jeden level výše než Limassol, jeho hráči byli velmi silní na míči a nechybovali," řekl Stanislav Klobása, který z utkání proti ruskému soupeři předčasně odstoupil kvůli zranění. „Při souboji s pravým obráncem Rostova jsem upadl a on mi přišlápl ruku tak nešťastně, že mi pochroumal prsteníček, který mi dal lékař do dlahy," upřesnil Stanislav Klobása. A protože obývá hotelový pokoj s Jakubem Radou, kterému lékař FK Mladá Boleslav Jan Nosek vyřezával na prstu bradavici, stali se oba terčem hecování od spoluhráčů, že tvoří duo „jágrovsky" zraněných. „Ale ani jeden z nás nemá omezení pro tréninky, ani pro zápasy," prohlásil Stanislav Klobása, což potvrdil i lékař FK Mladá Boleslav Jan Nosek: „Opravdu jsem nic vážného zatím na soustředění neřešil, jen jsem Radovi vyčistil na pravém malíčku bradavici, což spravil jeden steh, a Klobásovi dělal dlahu na prsteníčku levé ruky, který si zlomil nebo možná jen naštípl. Jinak řeším opravdu jen maličkosti a prkotiny."

Pozitivní slova o podmínkách pro přípravu i kvalitě hotelové regenerace ve Windischgarstenu potvrdil také asistent trenéra Petr Čuhel: „Využíváme je na maximum a věřím, že se dobré podmínky soustředění projeví v soutěžních zápasech. Jsme velmi spokojení i s kvalitou soupeřů v přípravných zápasech. Hřiště jsou ve velmi dobrém stavu, počasí dosud bylo podle mého mínění přijatelné, jedinou nepříjemnou výjimkou byl chlad a déšť ve druhém poločasu utkání proti Rostovu. Oba dva přípravné zápasy, které jsme sehráli, byly kvalitní a proti velmi dobrým soupeřům, vždyť Apollon Limassol i Rostov mají bohaté zkušenosti z evropských pohárů."

Přes všeobecnou spokojenost s prostředím hotelu Dilly v rakouském Windischgarstenu se členové mladoboleslavské fotbalové výpravy pochopitelně těší na návrat do Česka. „Už se těším domů k manželce a synkovi," řekl čerstvý otec Jan Chramosta za sebe i za své spoluhráče. Přeci jenom i pro fotbalisty všech generací, a to bez rozdílu, zda mají či nemají děti, platí, že doma je doma, i když chvíle prožité ve světě bývají fajn.

 


FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

Poslední letošní ligový zápas hraje Boleslav v sobotu v Opavě  |  11. 12. 2018

Utkání SFC Opava - FK Mladá Boleslav, které se hraje v sobotu 15. prosince 2018 od 15 h ...

šipka

Fotbalisté navštívili Dětské centrum v Mladé Boleslavi  |  12. 12. 2018

Podobně jako v loňském roce i na začátku letošního adventního období navštívili fotbali ...

šipka

Boleslavský trenér litoval, že kontaktní góly přišly pozdě  |  08. 12. 2018

Jozef Weber byl zklamaný, že mladoboleslavské mužstvo za slávistickým soupeřem zaostáva ...

šipka

Zdánlivě jednoznačné utkání v závěru směřovalo k remíze  |  08. 12. 2018

Boleslavští byli proti slávistickým fotbalistům, kteří je po většinu utkání přehrávali, ...


Video
šipka

První fotbalová liga
PMužstvoZVRPSB
1. SK Slavia Praha 18 15 1 2 46:16 46
2. FC Viktoria Plzeň 18 13 3 2 27:14 42
3. FK Jablonec 18 10 3 5 38:16 33
4. FC Baník Ostrava 18 10 3 5 25:15 33
5. AC Sparta Praha 18 9 4 5 29:15 31
6. FC Fastav Zlín 18 9 3 6 24:20 30
7. FC Slovan Liberec 18 6 6 6 17:17 24
8. FK Mladá Boleslav 18 6 4 8 35:34 22
9. FK Teplice 18 6 4 8 19:24 22
10. SFC Opava 18 6 2 10 24:29 20
11. 1. FK Příbram 18 5 4 9 23:42 19
12. Bohemians Praha 1905 18 4 6 8 18:27 18
13. 1. FC Slovácko 18 6 0 12 20:31 18
14. SK Sigma Olomouc 18 5 3 10 17:32 18
15. MFK Karviná 18 4 3 11 23:35 15
16. FK Dukla Praha 18 4 3 11 15:33 15
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Google + FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Hlavní partneři

ŠKO ENERGO Město Mladá Boleslav KOVO ADIDAS LION SPORT

Reklamní partneři

Aspera Compag Baxant Rohozec Maxitip

Barteroví partneři

Jaznak

Sportovní centrum mládeže

Středočeský kraj

Mediální partneři

Česká Televize Rádio Impuls Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Sportmebavi