FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav
Vyhledávání

U-16 | Zprávy

Na úvod sezony sedm branek Chrudimi

Na úvod sezony sedm branek Chrudimi

V úvodním utkání celé nadcházející sezony jsme hostili Chrudim. Představy o důrazném přístupu k soupeři a kombinační hře zůstaly pouze přáním a i přes rychlý úvodní gól z druhé minuty Kopou jsme se herně trápili.

Kladnu nadělili osm branek

Kladnu nadělili osm branek

Utkání mělo tentokrát poměrně jednoznačný průběh. Ve dvanácté minutě jsme vedli již 2:0, když úvodní branku vstřelil Malý po přihrávce Kühnela a vzápětí přidal další přesnou trefu Novotný. Poté naše hra upadla a z obou stran jsme mohli vidět hromadu nepřesností. Kladno však bylo prakticky po celý zápas bez vyložené šance a naopak my jsme byli ti, co dávali další branky. Do poločasu se stačil trefit ještě Košek, který dorážel Markův centr, jenž kladenský brankář nepřesně zachytil a pro Koška již nebyl problém osamocený míč uklidit do prázdné branky, náš čtvrtý úspěch přidal opět Košek.

Duklu porazili 2:1

Duklu porazili 2:1

Celou sezonu jsme měli uzavírat mistrovským utkáním s pražskou Duklou, se kterou jsme chtěli úspěšně ukončit jarní jízdu celou soutěží. Vstoupit jsme do utkání chtěli aktivně s cílem vstřelit rychlou branku a uklidnit se. Za celý první poločas se nám to ovšem ne a ne podařit. Šancí jsme si vypracovali mnoho a ani ty největší neskončili v soupeřově síti. Dukla měla v prvním dějství pouze jednu vážnější situaci, kterou zlikvidoval pozorný Volek v naší brance. Po obrátce se skóre konečně rozhýbalo ovšem na straně hostí, kteří se ujali vedení v utkání z pokutového kopu. Naši chlapci jako již několikrát v sezoně museli obracet skóre, což se jim velice brzy povedlo. Kdy vyrovnání zařídil Pekař 1:1. Chtěli jsme však vyhrát a tak jsme soupeře přitlačili a důrazem získávali míče. Následné akce však končili bez brankového vyjádření. Až jedna z posledních se ujala a Taneček nás poslal do vedení 2:1. Bylo to jen pár minut pře koncem zápasu a soupeř už na naši branku nestačil zareagovat. A tak z toho byla naše konečná výhra 2:1.

Druhá jarní porážka

Druhá jarní porážka

Poslední domácí utkání jarní části sezony jsme na domácím pažitu přivítali suveréna celé soutěže pražskou Slavii. Soupeři jsme rozhodně nechtěli dát nic zadarmo a chtěli jsme alespoň bodovat. Tomu hráči podřídili naprosto vše a okamžitě byla vidět naše snaha a chuť o útočné výpady. Vše vycházelo z poctivé defenzivy a rychlému přístupu k soupeři. Po několika z mnoha získaných balonů jsme si vypracovali pár slibných příležitostí, ale bohužel bez brankového zakončení. Soupeř hrál velice kvalitně, tak jak se ne lídra sluší a patří a trestal každou naši chybu. Zasypal nás několika standartními situacemi, ale s těmi jsme si po celé utkání bravurně poradili a soupeřovi šance vypracované ze hry zůstali v první půli bez brankového vyjádření, jelikož v cestě stál buď náš pozorný brankař, nebo nebylo zakončení nijak důrazné. Okamžitě po změně stran jsme lacino inkasovali, když jsme byli nedůrazní a soupeř se ujal vedení 0:1. Vypadalo to, že to naše borce zlomí a soupeř se konečně uklidní. Ovšem opak byl pravdou, naše chuť po vstřelení vyrovnávací branky nabrala na intenzitě a prakticky z prvního následného závaru pře brankou Slavie srovnal Taneček. Radost byla veliká a naši se do Slavie zakousli pěkně zostra. Několik dalších boleslavských výpadů už slibovalo strhnutí vedení na naši stranu, ovšem vždy tomu maličko chybělo. Pak však začali šachy v naší sestavě. Brankař Volek musel být nuceně střídán, několik minut po něm opustil hřiště i Pekař s Tanečkem a soupeř se do nás pustl, jak se patří. Přitlačil nás a jeho brejky byli smrtelné. Ačkoli, my jsme se snažili aktivně se dostávat do šancí soupeř nás nekompromisně trestal. Tak dlouho chodil do naší otevřené obrany a zahazoval jednu šanci za druhou, až se mu přece jen povedlo strhnout skóre na svou stranu. Ačkoliv naše snaha o vstřelení branky neustávala. Slavie v poslední minutě přidala pojistku a připravila nám teprve druhou porážku v jarní části.

Ze remízu bod

Ze remízu bod

V našem dalším utkání jsme chtěli potvrdit vynikající formu z posledních utkání a pokusit se podovat na hřišti pražské Bohemky. Úvod začal naší klasikou. Agresivní, rychlý přístup k soupeři se snahou rychle získávat míče a pokoušet se zakončovat do rozhozené obrany soupeře. První šanci však měli domácí, ale jejich vyloženou šanci lapil perfektním zákrokem Volek. Poté jsme už hráli pouze my. Několikrát jsme se zastřelovali až v 17. minutě napřáhl z hranice vápna Taneček a jeho jedovatá střela levačkou skončila přesně pod horní tyčí 0:1. Dále jsme nepolevovali a soupeři nedovolovali až na několik standartních situací prakticky nic. O to více můžeme v konečném účtování litovat jediné situace domácích v prvním dějství, kteří se po nepřehlédnutelném postavení mimo hru dočkali vstřelení vyrovnávací branky 1:1. Domácí hráč se v tu chvíli nestihl vrátit s našimi obránci a vrhnul se za nakopnutým míčem a postupoval sám na branku. Náš brankař byl bezmocný. Nutno podotknout, že ofsajd viděli i funkcionáři a fanoušci domácích, bohužel rozhodčí už ne. Naši borci vypadali zlomeně, ale rychle se oklepali se snahou opět se ujmout vedení. Což se povedlo z poslední naší akce první půli, kdy Duch uvolnil Zoubka a ten pod vyběhnuvším brankařem opět přehoupl skóre na naši stranu 1:2. Rozhodčí, už nenechal domácí ani rozehrát a ukončil první dějství.

Úvod druhé půle byl z naší strany snad ještě drtivější než průběh první. Domácí se nestačili divit a my se dostávali do mnoha gólových šancí. Bohužel se nám stále nedařilo přidat třetí pojistku. Rozhodčí v druhé půli exceloval několika spornými výroky na obě strany a domácí se někdy hodně lacino dostali do standartních situací, kterých měli k dispozici o poznání více než v první půli. Když už to vypadalo, že si ani v této herní činnosti domácí nebudou vědět rady, tak se jim podařilo srovnat skóre po jedné z nich. K vysokému centru se nikdo nedostal a balon propadl až za všechny hráče, kde byl domácí hráč pohotovější než naše obrana a plácl do míče, který skončil nešťastně v naší síti 2:2. Na strhnutí vedení již nebylo dlouho času, ale i tak byla naše vůle a snaha obrovská. Hráči se nechtěli s remízou spokojit a vrhli se v poslední desetiminutovce na domácí s cílem vstřelit vítěznou branku. Bohužel, to se nám již nepovedlo a po závěrečném hvizdu se mohli rozhodně více radovat domácí, za utrpěný bod.

 

Bojovností porazili Liberec

Bojovností porazili Liberec

Desáté kolo sezony mladšího dorostu zaválo na náš trávník třetí celek tabulky Liberec. Utkání mělo možná být při pohledu na tabulku záležitostí celku z Liberce, ale naše aktuální forma měla být překážkou pro jeho vítězství.

 

Výhru udolali až v závěru

Výhru udolali až v závěru

Další utkání s celkem, který uzavíral celou tabulku s pouhými šesti body na kontě, měl být jednoznačnou záležitostí našeho celku. Ovšem utkání nakonec nabídlo drama až do samotného závěru. Celých osmdesát minut jsme byli lepším celkem, ale co to bylo platné když střelecky jsme byli neproduktivní. V první šancí utkání se ocitl Taneček, který dostal ideální nahrávku a zcela osamocen pře brankou přeběhl míč a nedokázal důrazně zakončit.  Další šance ke vstřelení branky na sebe nenechali dlouho čekat, ale žádná z nich v brance domácích neskončila. Alespoň tedy v první půli. Do druhého dějství bylo potřeba vstoupit ještě aktivněji, jelikož jsme tentokráte zůstali dlužni své pověsti z posledních zápasů, to se povedlo. Soupeře jsme mačkali na jeho polovině a když už jsme se branky konečně dočkali, tak nebyla uznaná kvůli údajnému faulu na domácího brankaře. Nakonec jsme se přece jen dočkali čtvrt hodinku před koncem, kdy pohlednou kombinační akci z pravé strany zakončoval mimo dosah brankaře Zorkler 0:1. Byl to gól zasloužený, jelikož šancí, jsme do této chvíle měli požehnaně. Pojistku pak přidal v samotném závěru Duch, který proměnil pokutový kop 0:2. Body za vítězství jsme získali zaslouženě, nutno však podotknout, že se tentokráte nerodili lehce. Oto je však naše výhra cennější.

 

Vysoké a jasné vítězství

Vysoké a jasné vítězství

Zápas s papírově slabším soupeřem jsme chtěli zejména nepodcenit, což se povedlo beze zbytku. Rychle se nám podařilo vstřelit úvodní branku Tanečkem a od toho se odvíjelo i další dění na perfektně připraveném pažitu. Soupeře jsme místy drtili na jeho vlastní polovině a prakticky bez ustání ohrožovali jeho branku. V první půli jsme soupeři nasázeli ještě dalších pět branek a do šaten se šlo za jednoznačného stavu 6:0. Druhé dějství už nepřineslo zdaleka tak pohlednou podívanou a konto hostí jsme zatížili pouze dvěma trefami. Naše vítězství se tentokráte rodilo poměrně lehce, ale nutno podotknout, že jsme soupeři, naši kvalitní hrou, neumožnili prakticky nic.

 

MFK Chrudim – FK Mladá Boleslav 1:3 (1:2)

MFK Chrudim – FK Mladá Boleslav 1:3 (1:2)

Do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme navázat na předchozí výborné výsledky a minimálně udržet neporazitelnost se soupeřem, který se v celkové tabulce nacházel o bod před námi. Naše plány jsme začali naplňovat hned v úvodu, kdy proměnil pokutový kop Duch. Ten byl nařízen za faul na Tanečka, který už se řítil sám na brankaře 0:1. Soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si další šance. Pak však hrubě zachyboval před naším vápnem Procházka a soupeř toho okamžitě využil a srovnal na 1:1. Naši hráči, vědomi si toho, že soupeře přehrávají, okamžitě chtěli strhnou skóre opět na svou stranu a to se jim ještě v první půli povedlo. Po krásné akci po levé straně se k míči dostal Duch a svou druhou brankou v utkání přehoupl skóre opět na naši stranu 1:2. Tímto výsledkem skončil i první poločas. Druhé dějství začalo prakticky stejně, jako skončilo první. Náš důraz dělal soupeři veliké problémy a my se díky tomu dostávali velmi lacino k míči ještě před soupeřovým pokutovým územím a ohrožovali prakticky ihned po zisku míče domácí branku. Po jedné takové povedené akci, kdy přiletěl pěkný centr z levé strany prakticky přes všechny hráče si míč pohotově zpracoval Zorkler a zvýšil na 1:3. Nutno podotknout, že šancí jsme měli požehnaně ale ani samostatný nájezd nejprve Tanečka a poté Zoubka brankou neskončili. A tak už se skóre do konce duelu neměnilo. Naše výhra byla opět poctivě odpracovaná a hráči nechali na hřišti maximum.

 

Pradubice porazili 2:1

Pradubice porazili 2:1

I se třetím týmem tabulky jsme se chtěli prezentovat svou důraznou a poctivou hrou. Což se nám dařilo už od úvodu utkání. Soupeře jsme přehrávali a svým důrazem a včasným přístupem nedali ani malou možnost dostávat se do kombinací. My jsme si příliš jasné šance ke vstřelení branky nepřipravili, až musel účet utkání otevřít Scheufler svým šťastným pokusem, kdy sice chtěl důrazně zakončovat, ale podklouzl a nejspíše díky tomu, se mu povedlo hostujícího brankaře precizně přehodit. Ten již nestačil na tuto střelu reagovat a bylo z toho naše vedení 1:0. Nepolevovali jsme v tempu a soupeře mačkali jak citron a vyústěním toho byla krásná branka, která padla po rychlém a pěkném přenesení hry od naší branky na soupeřovu polovinu, roztažení do strany na Pekaře, jenž servíroval před branku lahůdkový centr, který domácí hráč sklepl přesně pře Tanečka a ten již neměl s uklizením míče do soupeřovy odkryté branky problém 2:0. Tak skončil i první poločas. Druhé dějství začalo z naší strany menším výpadkem a obdržením snižovací branky soupeřem na 2:1. Ale zbytek poločasu se odehrával zcela v naší režii se spoustou, bohužel, neproměněných šancí pouze na naší straně. Soupeř sice zahrával několik standartních situací, ale to celý tým v součinnosti dokázal odvrátit bez vážnějšího problému.

U-16

Aktuální novinky
šipka

Boleslav prohrála duel o třetí příčku  |  06. 12. 2023

Boleslav v dohrávce šestého ligového kola prohrála s Plzní přímý souboj o třetí příčku ...

šipka

Fanoušci zaplnili tiskové středisko  |  05. 12. 2023

V prvním prosincovém úterý a čtvrtém od konce kalendářního roku 2023 se trenér Marek Ku ...

šipka

Vezmi souseda nebo sousedku na fotbal  |  05. 12. 2023

 

Úspěšná akce pro sousedy se vrací a tentokrát s přidáním dalších ulic.

...
šipka

Ve středu dohráváme odložený domácí duel proti Plzni  |  04. 12. 2023

Odložené utkání z programu zářijového 6. ligového kola FK Mladá Boleslav - FC Viktoria ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. AC Sparta Praha 17 14 2 1 42:12 44
2. SK Slavia Praha 16 12 3 1 30:11 39
3. FC Viktoria Plzeň 16 9 2 5 37:24 29
4. 1. FC Slovácko 17 8 5 4 21:17 29
5. SK Sigma Olomouc 17 8 4 5 27:20 28
6. FK Mladá Boleslav 16 8 2 6 33:28 26
7. FC Baník Ostrava 16 7 3 6 22:15 24
8. FC Slovan Liberec 16 5 6 5 23:24 21
9. Bohemians Praha 1905 16 6 3 7 13:19 21
10. FK Teplice 17 5 5 7 15:18 20
11. FK Jablonec 17 4 7 6 18:23 19
12. FC Hradec Králové 16 4 5 7 17:23 17
13. MFK Karviná 16 4 1 11 18:29 13
14. FK Pardubice 17 3 4 10 13:25 13
15. FC Zlín 16 2 5 9 15:37 11
16. SK České Budějovice 16 3 1 12 15:34 10
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Prémioví partneři

Město Mladá Boleslav TIPsport

Hlavní partneři

KOVO PUMA Sportisimo KUMHO TIRE Lokotrans ŠKO ENERGO LFA Fortuna

Oficiální partneři

Rohozec Dragon ČSOB Natura POWERADE

Partneři

Seco Industries Nápojová ambulence Adent Mcard XPS network Ticketlive Mitel Agro Techfloor Compag ŘEZÁČ Stavebniny KOVOMB JOSYMA Klinika Dr. Pírka Kontejnery MB BPBP

Partneři klubové akademie

Středočeský kraj Decathlon Město Mladá Boleslav Národní sportovní agentura UK FTVS

Mediální partneři

Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Mladá Boleslav Rádio Impuls RÁDIO MB

Oficiální dopravce fotbalistů FK Mladá Boleslav

Ariva partner