FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

Archív zpráv

Trenér Hoftych o perspektivních fotbalistech v Mladé Boleslavi

21. 11. 2022 |  

Zanedlouho končící kalendářní rok 2022 zůstane v historii mladoboleslavského fotbalu zapsán jak důležitý mezník, za který lze bezesporu považovat získání statutu fotbalové akademie. S tím souviselo i letní složení nového prvoligového mužstva, v němž vedle několika ostřílených hráčů dostali ve značném množství prostor talentovaní mladíci.


 

V FK Mladá Boleslav rozhoduje o hráčských investicích, čili o prodeji a nákupu fotbalistů letos nově ustanovená sportovní rada, kterou tvoří prezident klubu Josef Dufek, generální manažer David Trunda, sportovní manažer František Mysliveček a trenér prvoligového mužstva Pavel Hoftych.
„Na úrovni managmentu mladoboleslavského klubu se přičiněním pánů Dufka a Trundy učinily obrovsky důležité kroky včetně ekonomického zainvestování k doplnění kádrů zdejších mládežnických družstev a v každé kategorii očekáváme, že nejméně dva až tři hráči vyrostou když ne přímo pro áčko, tak určitě zprvu do třetiligového béčka a postupně i na prvoligovou úroveň. Domnívám se, že Mladá Boleslav jde správným směrem. Když se potkávám a bavím se zdejšími trenéry mládeže, poznávám, že to jsou srdcaři a odborníci na svých místech. A pod šéftrenérem Pavlem Malurou, který má obrovské zkušenosti s výchovou mladých fotbalistů, Mladá Boleslav jde a půjde cestou výchovy vlastních odchovanců místo drahých nákupů. Zároveň však platí, že na profesionální úrovni neutáhnou mužstvo jenom mladí, musí vedle sebe mít zkušené hráče a po jejich boku potřebný prostor pro rozvoj," míní trenér Pavel Hoftych.

Nezasvěcenému pozorovateli se může zdát snadné starší a zdánlivě opotřebovanější fotbalisty rázně vyměnit mladými talenty, ale vnitřní klima fotbalové kabiny je velmi složitý organismus a k jeho složení a následnému pozitivnímu vývoji je potřeba mít hodně vědomostí, zkušeností, trpělivosti, zvláštního sociálního citu, pedagogického nadání a nezřídka i štěstí.
„Prvním předpokladem zařazení talentovaných mladíků do týmu je, že na to musí být připravení. Kdyby neměli potřebný potenciál, mužstvo by je nepřijalo a nasazením do mistrovského utkání bych je zničil. Každý z mladíků je jiná povaha a potřebuje jiný čas, aby se adaptoval a prosadil, u někoho to jde rychleji, u jiného pomaleji," ví Pavel Hoftych. Má zkušenosti s mladými hráči z klubového i reprezentačního prostředí. „Poznal jsem mnoho talentovaných fotbalistů, kteří vyrostli do prvoligové úrovně a někteří z nich českou nejvyšší ligu stále aktivně hrají."

Kteří v současném prvoligovém týmu FK Mladá Boleslav patří k nejperspektivnějším?
„Jistě k nim patří osmnáctiletý Lukáš Mašek, devatenáctiletý Vojtěch Stránský, dvacetiletý David Pech, kteří fotbalově vyrostli v Mladé Boleslavi, a z jiných klubů přestoupivší jedenadvacetiletý Denis Donát z Hradce Králové, jedenadvacetiletý Ladislav Krobot z pražské Slavie, osmnáctiletý Matyáš Vojta z pražského Vyšehradu, dvaadvacetiletý Denis Darmovzal z Opavy."

Jak byste je charakterizoval, jaké mají podle vás přednosti a v čem se potřebují zlepšit?
„Pecha bohužel přibrzdilo vážné zranění kotníku, jinak by měl už odehraných více než šestatřicet prvoligových zápasů a nastřílených více než dva góly, patří totiž k málo hráčům, kteří jsou zároveň rychlí i vytrvalí. Mašek se Stránským jsou o krůček za Pechem, ovšem oba jsou dobří s míčem, Mašek je více soubojovější, Stránský zase herně elegantnější a kreativnější, ale oba jsou obrovsky talentovaní. Mašek má ve svých osmnácti letech už sedmatřicet prvoligových startů a patří k největším českým fotbalovým talentům, potřebuje však zklidnit v koncovce. Krobot je typický zabiják v koncovce, kterou má fantastickou a přirovnal bych jej k Lafatovi, přes zimu se u něho chceme zaměřit na zlepšení fyzické kondice, kterou nemá odpovídají, neboť na podzim si prošel několika zdravotními problémy, on sám především potřebuje dávat fotbalu více, než byl dosud zvyklý. Osmnáctiletý Vojta střílel góly za béčko a půjde s námi v zimě do přípravy. Donát s Darmovzalem sbírají potřebné zkušenosti a pro prvoligové mužstvo s nimi počítáme," rozpovídal se Pavel Hoftych.

Jsou na místě obavy, že jmenované talentované fotbalisty z Mladé Boleslavi odláká movitější klub?
„U klubů, k jakým patří například Mladá Boleslav, je prodej hráčů přirozenou součástí klubového života a finančního zabezpečení, protože běžný provoz nejde utáhnout jen ze sponzorských peněz. Osobně vnímám, že pro klub je dobrá vizitka, když je o jeho hráče zájem. Na vedení klubu potom je, zda prodej hráče dobře načasuje a ideálně zhodnotí. Vždycky je to o tom, že když se objeví nabídka, jedná se o dobrou vizitku klubu i trenérů, a z toho vyplývá, že by bylo špatně, kdyby o žádného našeho hráče zájem nebyl. V této souvislosti bych z pozice trenéra pochválil strategii Mladé Boleslavi, včetně hlavních partnerů a akcionářů, že hodně dbají o prezentaci mládeže a investice do mládeže. Chválím zdejší tréninkové podmínky, které mají všechny mládežnická družstva i dospělý tým a klub za to bude určitě sbírat v budoucnosti ovoce..."

 


FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

Vítězný vstup do zimní Tipsport ligy  |  25. 11. 2022

Úvodní utkání skupiny A zimní Tipsport ligy se hrálo na umělé trávě v areálu mladoboles ...

šipka

Boleslav v pátek zahájí zimní Tipsport ligu proti Hradci  |  22. 11. 2022

Utkání A skupiny zimní Tipsport ligy FC Hradec Králové -  FK Mladá Boleslav se hraje v ...

šipka

Reprezentant Mašek překonal dánského brankáře  |  22. 11. 2022

Junioři i dorostenci v českých reprezentačních dresech při listopadových přípravných zá ...

šipka

Ještě před Vánoci se odehraje 26. ročník zimní Tipsport ligy  |  21. 11. 2022

Česká FORTUNA:LIGA ve druhém listopadovém víkendu pro letošní rok dohrála a pokračovat ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. FC Viktoria Plzeň 16 12 3 1 34:10 39
2. SK Slavia Praha 16 12 1 3 51:14 37
3. AC Sparta Praha 16 9 5 2 30:15 32
4. SK Sigma Olomouc 16 7 3 6 25:18 24
5. FC Hradec Králové 16 7 2 7 19:19 23
6. FK Mladá Boleslav 16 6 4 6 26:24 22
7. Bohemians Praha 1905 16 6 4 6 27:29 22
8. 1. FC Slovácko 16 6 4 6 20:27 22
9. FC Slovan Liberec 16 6 3 7 21:21 21
10. FC Baník Ostrava 16 5 5 6 26:24 20
11. FC Zbrojovka Brno 16 6 2 8 27:34 20
12. FK Teplice 16 5 4 7 23:35 19
13. SK České Budějovice 16 5 3 8 17:30 18
14. FK Jablonec 16 4 4 8 22:27 16
15. FC TRINITI Zlín 16 2 6 8 15:30 12
16. FK Pardubice 16 3 1 12 13:39 10
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Prémioví partneři

Město Mladá Boleslav TIPsport

Hlavní partneři

KOVO ADIDAS LION SPORT Kumho Tyre Lokotrans ŠKO ENERGO LFA Fortuna

Oficiální partneři

Rohozec ČSOB Dragon Gema Sparing MB Realstav Mitel

Partneři

Seco Industries EMH Stavební Nápojová ambulence Adent Mcard XPS network Ticketlive Sportprogres Agro Techfloor Pepsi Jaznak Compag Niosport Colas VAK ŘEZÁČ Stavebniny KOVOMB JOSYMA

Partneři klubové akademie

Středočeský kraj Decathlon

Mediální partneři

Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Rádio MB Rádio Impuls Mladá Boleslav

Oficiální dopravce fotbalistů FK Mladá Boleslav

Ariva partner