FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

Archív zpráv

Sportovním ředitelem fotbalového klubu je Jiří Plíšek

29. 09. 2021 |  

Zkušený devětačtyřicetiletý fotbalový odborník Jiří Plíšek je od poloviny září novým sportovním ředitelem FK Mladá Boleslav a zároveň zůstává na pozici ředitele mladoboleslavské fotbalové akademie, kam nastoupil v letošním 1. červnu.


Jak vnímáte návrat do FK Mladá Boleslav po dvaceti letech i dosavadní poznatky z klubového zákulisí z letošního zatím čtvrtletního působení?
„Velmi pozitivně. Našel jsem tady prostředí, které je tvůrčí a pozitivně nastavené. Troufám si říct, že se nám za krátkou dobu už podařilo udělat kus práce díky tomu, že jsou zdejší trenéři nastavení na týmovou práci. Samozřejmě tomu hodně přispívá podpora z vedení klubu, ta umožnila, že jsem mohl přivést další kvalitní lidi do systému a už dnes můžeme prezentovat projekty, které jsme si určili za nosné, aby námi nastavený systém se někam posunul. Ze všech hledisek to vnímám pozitivně a zároveň vidím prostor na další možný a nezbytný progres celého procesu."

V čem spatřujete výhodu, že nastupujete do pozice sportovního ředitele FK Mladá Boleslav a zároveň zůstáváte ředitelem fotbalové akademie?
„Je otázka, jestli je třeba moji roli za každou cenu takto rozdělovat. Z mého pohledu to spadá do jednoho provázaného konceptu a sportovní struktury. Myslím si, že to pro nás pro všechny je příležitost věci, které jsme si předsevzali, úspěšně provázat a tím propojit do jednotné vize, do jednotného konceptu. Věřím, že to bude ku prospěchu celého klubu a jeho rozvoje."

Veřejným letním tajemstvím bylo, že jste se rozhodoval mezi prací v mladoboleslavském klubu a nabídce pracovat na FAČR. Co bylo rozhodující pro vaše setrvání v Mladé Boleslavi?
„Ke správnému pochopení je potřeba události formulovat správně od samého počátku a ve všech souvislostech. Ano, byla tady nabídka nového předsedy fotbalové asociace pana Fouska ujmout se pozice technicko-sportovního ředitele FAČR. Od úplného začátku jsem jednoznačně prezentoval, že tento zamýšlený přechod se uskuteční pouze za podmínek, když s ním budou souhlasit všechny tři zainteresované strany, to znamená moje osoba, fotbalová asociace i mladoboleslavský klub. Po společných jednáních na začátku léta jsme došli k tomu, že FK Mladá Boleslav, a za to patří velký dík vedení klubu, které přistoupilo na mé případné uvolnění, spolu s panem Fouskem měli dva a půl měsíce na realizaci mého přechodu do služeb FAČR, ale z nějakého důvodu k tomu za uvedené období nedocházelo. Proč se tak dělo, nebo spíše nedělo, bylo věcí vnitřních záležitostí fotbalové asociace. Mezitím se uskutečňovaly personální změny uvnitř našeho klubu a vedení FK Mladá Boleslav mně oznámilo, že nastal okamžik, kdy mé setrvání v klubu se stává prioritou, a protože si myslím, že je potřeba dodržovat dohody a také slovo, které jsem dal, tudíž jsem zopakoval, že případný odchod na svaz bude možný pouze tehdy, když s ním budou souhlasit všechny tři zúčastněné strany. Když mně vedení FK Mladá Boleslav oznámilo, že je pro klub prioritou mé setrvání a s tím související požadavek, abych se ještě více zakousnul do zdejších sportovních záležitostí, tak se to stalo i pro mě osobně jasnou prioritou. V ten moment jsem si nedokázal představit, že bych si vynucoval něco proti klubu ve městě, ve kterém bydlím."

Při nástupu do funkce klubového sportovního ředitele se pochopitelně nabízí otázka, jaký je váš názor na stav, v němž se nachází mladoboleslavský dospělý tým, kterému se v nejvyšší lize nedaří podle představ?
„Je v situaci, která netěší nikoho. Trápí se samotní hráči, trápí se trenér, trápí se vedení klubu. Určitě daleko více očekávali i fanoušci. Je potřeba objektivně říct, že mužstvo, které tady je, má nesporně fotbalovou kvalitu, ale zároveň je mužstvem zcela nově poskládaným, a ve fotbale vždycky nějakou chvíli trvá, než se chemie a mechanismy uvnitř týmu patřičně zakoření. Ve chvíli, kdy se výsledkově nedaří, přirozeně přichází určitá míra frustrace a zklamání, ale myslím si, že všichni v našem klubu cítí a jednoznačně vidí, že jsme tady všichni na jedné lodi a že neházíme flintu do žita. Pojmenovali jsme si důležité faktory a hlavně si společně potvrdili, že máme všichni společnou touhu a motivaci se do toho opřít a udělat všechno pro to, aby jsme momentální těžké chvíle překonali. Ani neměníme cíle, s jakými mužstvo do sezóny šlo. Nekoukáme dolů, ale věříme, že naše mužstvo má potenciál a víru udělat všechno pro to, aby bojovalo o evropské poháry."

Kde berete motivaci pro dobíjení pozitivní energie a sílu pro její šíření?
„Jsem nastavený tak, že vyhledávám týmovou práci a dobře vím, že v každém týmu má každý jednotlivec svoji konkrétní roli a úspěšní můžeme být, když k sobě mají lidé vzájemný respekt a pracují ve prospěch klubu. Když to tak bude fungovat, najdeme v tom všichni radost i uspokojení a můžeme společně plánovat stabilitu a především rozvoj našeho klubu. Beru to tak, že mně dal klub větší prostor pro zasahování do sportovních věcí z hlediska celku. Za krátkou dobu jsme si potvrdili ve fotbalové akademii, že naše kroky někam směřují, že začaly fungovat některé strukturální věci. V tom vidím předpoklad, že pokud budeme podobně fungovat napříč celým klubem, tak na tom můžeme všichni jenom vydělat. Jsme tu od toho, abychom pro A tým vytvořili maximální servis a takovou podporu, aby se trenéři i hráči mohli soustředit na svoji práci v odpovídajícím komfortním prostředí."

 


FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

Boleslav si dvěma výhrami polepšila o čtyři místa  |  17. 10. 2021

Za dvě uplynulá kola se Mladá Boleslav po výhrách v Karviné 1:0 a doma nad Bohemians 4: ...

šipka

Po dramatickém průběhu a parádních gólech zasloužené vítězství  |  16. 10. 2021

V chladném počasí fotbal v neutuchajícím tempu korunovali boleslavští fotbalisté čtyřmi ...

šipka

V pohárovém osmifinále se Boleslav střetne doma s Plzní  |  14. 10. 2021

Ve čtvrtečním poledni 14. října byly nalosovány osmifinálové dvojice českého poháru MOL ...

šipka

Boleslavští fotbalisté v reprezentačních dresech  |  12. 10. 2021

V druhém podzimním reprezentačním termínu za české národní týmy nastoupilo šest talento ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. FC Viktoria Plzeň 11 10 0 1 18:8 30
2. SK Slavia Praha 10 8 1 1 27:9 25
3. 1. FC Slovácko 11 8 1 2 21:12 25
4. AC Sparta Praha 10 7 2 1 25:9 23
5. FC Baník Ostrava 11 7 1 3 22:13 22
6. SK Sigma Olomouc 10 4 4 2 22:15 16
7. FC Hradec Králové 11 4 4 3 13:16 16
8. FK Mladá Boleslav 11 4 2 5 20:18 14
9. SK České Budějovice 11 4 2 5 15:15 14
10. Bohemians Praha 1905 11 3 3 5 17:25 12
11. FK Jablonec 11 2 5 4 10:17 11
12. FC Fastav Zlín 11 3 0 8 15:28 9
13. FC Slovan Liberec 11 2 2 7 7:18 8
14. FK Pardubice 10 1 3 6 13:19 6
15. FK Teplice 11 1 2 8 9:21 5
16. MFK Karviná 11 0 4 7 10:21 4
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Hlavní partneři

ŠKO ENERGO Město Mladá Boleslav KOVO ADIDAS LION SPORT Kumho Tyre

Reklamní partneři

Compag Rohozec PDMONT KOVOMB Mil & Pat VAK Tenet

Barteroví partneři

Jaznak

Sportovní centrum mládeže

Středočeský kraj

Mediální partneři

Česká Televize Evropa 2 Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Rádio MB Rádio Impuls Mladá Boleslav

Výhradní přepravce fotbalistů FK Mladá Boleslav

Ariva partner