FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

Archív zpráv

Trenér Weber přivítal několik nováčků, další ještě očekává

28. 07. 2020 |  

Trenér mladoboleslavského týmu Jozef Weber si fotbalovou dovolenou užil na Slovensku a pro podzimní část nového soutěžního ročníku 2020-21 připravuje mužstvo s několika nováčky. Současné složení hráčského kádru nepovažuje ještě za definitivní.


Jak jste si užil krátkou fotbalovou dovolenou?
„Užil jsem si ji moc, byla intenzivní. Navštívil jsem Slovensko, byl za rodinou a zároveň s manželkou jezdili na výlety. Byli jsme také čtyři dny v lázních v Luhačovicích, tam to bylo krásné."

Jakou jste naplánoval přípravu?
„Úvodní týdenní kemp v Nymburku zakončíme dvojutkáním, kde chci vidět všechny hráče v herní akci, pokud to jejich zdravotní stav dovolí. A potom budou následovat tři týdny herní a taktické přípravy na ligu."

Na nymburském soustředění je v porovnání s jarním hráčským kádrem několik nových tváří. Jejich případná působení převážně ve formě hostování v FK Mladá Boleslav jsou v jednání s mateřskými kluby. Trenér Jozef Weber se na začátku letního přípravného období k většině z nich konkrétně vyjádřil.

Dvaadvacetiletý záložník Dominik Janošek (FC Viktoria Plzeň) hostoval v FK Mladá Boleslav již v letošní jarní sezóně a pokračovat bude i na podzim. „Komunikovali jsme o tom už na konci jara. Myslím, že Dominik tu byl spokojený. V některých zápasech ukázal, že nám může pomoct, teď od něj budeme očekávat ještě lepší výkony. Charakterově i fotbalově k nám zapadl, jsem rád, že se jeho hostování o půl roku prodloužilo."
Devatenáctiletý stoper Šimon Gabriel
(FC Viktoria Plzeň). „Vidím u něj obrovské předpoklady, ale vše se ukáže až na hřišti, nechci mít velké oči. Viděli jsme ho v zápasech za mládežnické týmy nebo v přípravném utkání s Plzní, působil na nás velice dobře. Věřím, že se o šanci u nás popere. Hrál jsem s jeho otcem Petrem Gabrielem, což byl velký bojovník a srdcař, věřím, že v tomhle bude Šimon po něm."
Devětadvacetiletý Ondřej Zahustel
(AC Sparta Praha). „Mám obrovskou radost, že se Ondra Zahustel vrací domů. Byli jsme v kontaktu asi čtrnáct dní, jsem rád, že to dopadlo. Potřebujeme zkušené a kvalitní hráče do křídelních prostor, tam jsme se na jaře malinko trápili. Ondra to splňuje, věřím, že bude výrazná osobnost."
Jedenadvacetiletý útočník Václav Drchal (AC Sparta Praha). „Jeho vidím jako obrovský příslib. Po odchodech Komličenka a Mešanoviče jsme se v útoku trochu hledali. Věřím, že tenhle transfer bude pro nás i pro něj úspěšný. Vašek má velké předpoklady, ve Spartě by asi tolik příležitostí nedostal. Věřím, že se u nás střelecky prosadí."
Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník Jiří Kulhánek (AC Sparta Praha). „Typologicky jsme hledali takového hráče do středu hřiště. Znám jej ještě z mládežnických reprezentací, tam se mi velice líbil. Teď se někde jeho kariéra zasekla. Ovšem já mám takové hráče, jako je on, rád. Věřím, že se u nás znovu nakopne."
Šestadvacetiletý útočník lotyšské národnosti Davis Ikaunieks (FK Jablonec), který by měl přijít výměnou za Tomáše Ladru, jenž zahájil letní přípravu v Jablonci. „Tomáš u nás dostával hodně příležitostí, ale zdálo se nám, že výkonnostně stagnuje. Je potřeba, aby si vyzkoušel něco jiného. Má velké předpoklady stejně jako Davis, který jde naopak k nám. Chodil po hostováních, v Jablonci se neprosadil i vinou zranění. Věřím, že oběma změna prospěje."

Na jakých dalších pozicích byste chtěl mladoboleslavský tým posílit?
„Pracujeme dál na posílení. Některé stranové pozice bychom potřebovali vyřešit, ale konkrétní jména si nechám pro sebe. Ještě pořád máme Murise Mešanoviče, pokud by tu zůstal i on, určitě bychom se vrátili k rozestavení se dvěma útočníky."

Jak jsou na tom dlouhodobí marodi Marek Matějovský, který se zotavuje po zranění achilovky, a David Pech, jenž měl zlomenou kost v kotníku?
„Jde to pomalu. Byl bych strašně rád, kdyby byli oba na hřišti. Mára je pro nás obrovská osobnost. Pech vypadal v zimě výborně, mluvím o tom pořád dokola, strašně mě mrzí, co se mu stalo. Na jaře by dostával hodně prostoru, mohl být o půl roku dál. K dnešnímu dni ale není ani jeden z nich připraven do plné zátěže, nevěřím, že stihnou začátek nové sezony. Ale doufám, že v průběhu podzimu do hry naskočí."

Přesto Marek Matějovský je velmi často u vás a u týmu.
„Já ho k sobě už tak trochu nominoval do realizáku. Ne že bychom nechtěli, aby ještě hrál, ale hned jak se zranil, dohodli jsme se, že bude s námi. Je to naše prodloužená ruka, chybí mu to. Přestože je nezpochybnitelné, a já to pořád opakuju, že jednou bude v Boleslavi působit v nějaké funkci, tak si myslím, že jeho místo je pořád na hřišti. Ještě ho tam dostaneme."

Je pro vás klíčové udržet záložníka Lukáše Budínského?
„Nemám informace, že bychom ho neměli udržet. Zájem o něj by mohl být, ale my o tom nemluvíme. Máme nějaké ambice. Samozřejmě když přijde nějaká špičková nabídka, těžko bychom se jí bránili. Nevěřím však, že tohle je na pořadu dne."

Nebojíte se, jak bude po jarních zkušenostech s koronavirovou karanténou probíhat nová sezóna?
„Nechci říkat, že se bojím, ale mám obavu, že když si nenastavíme jasná pravidla a nebudeme dbát na jejich dodržování, budeme mít problémy. Hráčům jsem říkal, že na nás všech a na každém konkrétně záleží. Samozřejmě onemocnět můžeme, je to všude kolem nás, ale musíme udělat všechno pro to, aby náš produkt, tím myslím fotbal, který je naším zaměstnáním, byl funkční. A to se podaří jen tehdy, když budeme dodržovat pravidla a budeme zdraví."

Domníváte se, že je realizovatelný nápad, aby byli fotbalisté pravidelně testovaní před každým ligovým kolem?
„Nedokáži na to jednoznačně odpovědět, ale nejspíše by to bylo složité. Hráči se budou prolínat mezi áčkem a béčkem, proto si to nedokáži v tuto chvíli představit. Nezávidím představitelům FAČR ta pravidla vymyslet, není to vůbec jednoduchá záležitost. Ale stojím si za tím, že nějaká stanovená pravidla se budou muset dodržovat, aby se minimalizovalo opakování toho, co se dělo na jaře."

 


FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

V sobotu odpoledne hrajeme o body v Příbrami  |  24. 11. 2020

V utkání 9. kola české FORTUNA:LIGY 1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav, které se hraje v ...

šipka

Jasná výhra nad ligovým nováčkem  |  21. 11. 2020

V historicky prvním střetnutí boleslavských a pardubických fotbalistů o prvoligové body ...

šipka

Máme pro vás mladoboleslavské dresy!  |  20. 11. 2020

Všichni bychom si přáli vidět vyprodaný stadion. Slyšet chorály z narvaných tribun. Sou ...

šipka

Boleslav hraje v sobotu s Pardubicemi premiérově o prvoligové body  |  18. 11. 2020

V utkání 8. kola české FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - FK Pardubice, které se hraje v ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. SK Slavia Praha 8 7 1 0 26:2 22
2. AC Sparta Praha 8 6 0 2 23:13 18
3. SK Sigma Olomouc 8 5 2 1 14:7 17
4. FC Viktoria Plzeň 8 5 1 2 19:12 16
5. FK Jablonec 8 4 1 3 12:8 13
6. FC Slovan Liberec 8 4 1 3 13:10 13
7. FK Pardubice 8 4 1 3 9:10 13
8. FC Fastav Zlín 8 4 0 4 11:11 12
9. MFK Karviná 8 3 3 2 9:11 12
10. 1. FC Slovácko 7 3 2 2 10:7 11
11. Bohemians Praha 1905 8 3 1 4 11:11 10
12. SK České Budějovice 8 2 3 3 11:17 9
13. FC Baník Ostrava 7 2 2 3 10:7 8
14. FK Mladá Boleslav 8 2 2 4 10:13 8
15. FK Teplice 8 2 0 6 9:17 6
16. FC Zbrojovka Brno 8 1 2 5 7:18 5
17. SFC Opava 8 1 2 5 6:18 5
18. 1. FK Příbram 8 0 2 6 5:23 2
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Hlavní partneři

ŠKO ENERGO Město Mladá Boleslav KOVO ADIDAS LION SPORT Kumho Tyre

Reklamní partneři

Compag Rohozec PDMONT KOVOMB Mil & Pat

Barteroví partneři

Jaznak

Sportovní centrum mládeže

Středočeský kraj

Mediální partneři

Česká Televize Evropa 2 Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Rádio MB Rádio Impuls

Výhradní přepravce fotbalistů FK Mladá Boleslav

Ariva partner