FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

Archiv zpráv

Z BOLESLAVSKÉHO FOTBALU, ANEB VYBRALI JSME PRO VÁS

7 krátkých odstavců

07. 11. 2002 |  

PŘÍPRAVA OČIMA TRENÉRA
V ZIMĚ NA UMĚLÉ TRÁVĚ
K REKONSTRUKCI STADIONU .....


PŘÍPRAVA OČIMA TRENÉRA
Jelikož je dnešní utkání našim posledním na domácí půdě v podzimní části sezóny 2002/2003, zajímalo nás pochopitelně, jak si trenér Vlastimil Petržela představuje zimní přípravu FK Mladá Boleslav.
„Po odehrání posledního zápasu, to je 17. listopadu, chci po lehčím týdnu zařadit desetidenní blok velice tvrdé přípravy. Zde bych si chtěl ověřit, kteří hráči vůbec mají na to, aby bojovali o první ligu. Někteří totiž na to nemají ani fyzické předpoklady, jiní postrádají morálku. Myslím si totiž, že jsou tu i hráči, kteří jsou s druholigovou soutěží spokojeni. To je pravda. Tento blok mi ukáže, jak na tom jednotliví hráči jsou a jak dalece je člověk může vůbec zatížit. Zhruba od 15. prosince bude mít mužstvo dovolenou. Znovu se sejdeme 2. ledna 2003. Trénovat budeme v místních podmínkách, čeká nás účast na xaverovském turnaji. Koncem ledna bychom měli odjet na zhruba osmidenní soustředění v zahraničí. V jednání je příprava na Kanárských ostrovech,“ pravil k přípravě boleslavského mužstva Vlastimil Petržela.

V ZIMĚ NA UMĚLÉ TRÁVĚ
Během zimní přípravy se naši fotbalisté zúčastní v lednu xaverovského TIP SPORT CUPU na umělé trávě. Ten je náhradou turnaje karlínského, kde letos náš tým obsadil nakonec čtvrté místo. Turnaj, který má letitou tradici, pořádá Česká fotbalová agentura. Osmička týmů bude rozdělena do dvou skupin. Tu první vedle Mladé Boleslavi tvoří prvoligové celky Liberce, Bohemians a Českých Budějovic. Druhou skupinu tvoří Jablonec, Teplice, Hradec Králové a Xaverov. TIP SPORT CUP startuje 4. ledna, kdy se Mladá Boleslav utká s Bohemians. Začátek bude o půl jedenácté. V neděli 12. ledna se svěřenci trenéra Petržely utkají s úřadujícím mistrem republiky Slovanem Liberec, začátek bude ve 13 hodin. V sobotu 18. ledna nás pak čeká souboj proti Českým Budějovicím. Začínat se bude ve 14.30. Vyvrcholení turnaje je naplánováno na víkend 25. a 26. ledna 2003.

K REKONSTRUKCI STADIONU
Podle předem schváleného plánu zastupitelstva probíhá rekonstrukce Městského stadionu. Jistě je proto na místě připomenout si to, co se v roce 2002, tedy v roce oslav 100 let mladoboleslavské kopané, podařilo udělat.
Tak především – na jaře a v létě došlo k realizaci výstavby tribun pro čtyři tisícovky sedících diváků. Souběžně pak probíhala rekonstrukce vnitřních prostor správní budovy. „Momentálně probíhají v prostorách bývalého tréninkového hřiště č. 3 výstavba atletického stadionu, která by měla být ukončena na jaře,“ pravil předseda představenstva akciové společnosti FK Mladá Boleslav Josef Dufek a pokračoval ve výčtu prací: „Nyní by se měla v podzimních měsících kompletně připravit celková stavba pro to, aby finální nástřik povrchu proběhl zhruba v měsíci květnu. Celá záležitost je pochopitelně vázána na klimatické podmínky.“
Jak se nám dále podařilo zjistit, došlo k dohodě s atletickým oddílem a současně i s TJ Auto Škoda. Ve spolupráci s městem vedení fotbalového klubu věří, že se do městského rozpočtu na rok 2003 podaří zapracovat také novou tribunu směrem právě k hřišti číslo tři. Ta by měla sloužit oběma oddílům. „Po stránce zajištění zápasů I. a II. Gambrinus ligy bylo už vše v pořádku. Dokonce jsme před odpisem smlouvy s FK Jablonec. Tento prvoligový celkem by měl na Městském stadionu odehrát tři až čtyři zápasy na přelomu dubna a května. Stadion Na Střelnici totiž projde rozsáhlou rekonstrukcí,“ upřesnil Josef Dufek.

CHYSTAJÍ SE DALŠÍ ZMĚNY
V areálu Městského stadionu se chystají pochopitelně i další změny. Během zimních měsíců by mělo dojít například k částečné demolici na bývalém hlavním stadionu. Podle Havlíčkovy ulici by totiž mělo vzniknout s největší pravděpodobností podlažní parkoviště. Máme totiž informace, že obchodní dům Kaufland změní od příštího roku režim na parkovišti. Město se celou věc snaží řešit tímto způsobem. Pero náš fotbalový klub to v praxi znamená ustoupit se škvárovým hřištěm zhruba o dvacet metrů blíže směrem ke správní budově. Tím dochází ke kolizi se stávající tribunou na bývalém hlavním stadionu. Zmíněné parkoviště bude určeno pro širokou veřejnost.

PROBLÉMY S ROZHLASEM
Jedním z problémů, který je terčem kritiky, je rozhlas na Městském stadionu. „O tomto problému víme. S opovědí ale začnu z opačného konce. Jsme nájemcem Městského stadionu, majitelem je město Mladá Boleslav. Veškeré práce můžeme proto dělat jen po odsouhlasení města a městského zastupitelstva. Na druhou stranu víme, že se jedná o problém, který je třeba co nejrychleji řešit. Po skončení podzimní části bude realizováno kompletní ozvučení a instalace nejen tribuny u Pentagonu, ale dojde i k výměně ozvučení na tribuně, která byla dokončena jako první,“ ujistil nás první muž boleslavského fotbalu Josef Dufek. Věříme společně s vámi, že při prvním jarním mistrovském utkání bude už vše v naprostém pořádku a i v tomto směru vám nabídneme kvalitní služby.

NEPŘÍZNIVÉ PODMÍNKY NA TRIBUNĚ
Neustále se objevují dotazy týkající se nepříznivých podmínek na tribuně. Především v případě deště, kdy na fanoušky prší. Podniká se něco v této oblasti?
„Myslím si, že je vůbec obrovským úspěchem to, že se tribuny v tak krátkém čase podařilo postavit. Postavily se podle projektové dokumentace. My jsme si vědomi určitých nedostatků. Vše je pochopitelně otázkou finančních prostředků investora. Tím je město Mladá Boleslav. Proto se touto problematikou intenzívně zabýváme a uvidíme, jestli například v příštím roce bude možnost i tyto stavby vylepšit tak, aby lépe sloužily svému účelu,“ uvedl na internetových stránkách výkonný ředitel Jaromír Šeterle.

DOPLNĚNÍ DOROSTENECKÉ KATEGORIE
V rozhovoru na rádiu Jizera Josef Dufek mimo jiné uvedl, že boleslavský klub podřizuje krátkodobé cíle cílům dlouhodobým. Ve spolupráci s šéftrenérem mládeže Karlem Ledvinkou byly proto doplněny i dorostenecké kategorie. „Dnes jména jako Duda, Škarecký nebo Zeidler možná nikomu nic neříkají, ale mi s těmito fotbalisty uzavíráme až pětileté smlouvy. Ukáží se za dva nebo tři roky. Uvidíme. Začíná nám také fungovat tzv. skauting. To je doporučování různých lidí, se kterými spolupracujeme. A to nejen z blízkého okolí, ale také třeba z Moravy. Navíc existuje k maximální spokojenosti dohoda s firmou Škoda Auto a.s., kde fungují sportovní třídy. Tím se nám zkvalitňuje i práce z hlediska výběru školy a následně i pro sportovní vyžití,“ pochvaloval si Josef Dufek.


FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

V neděli odpoledne hostíme Pardubice  |  08. 02. 2023

Utkání 19. kola ročníku 2022-23 FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - FK Pardubice se hraje ...

šipka

Po snovém startu nečekaně krutý konec  |  05. 02. 2023

V kvalitním duelu se střeleckými příležitostmi před oběma brankami začala Boleslav velm ...

šipka

Do boleslavské defenzívy přišel Tomič  |  03. 02. 2023

Mladoboleslavský prvoligový kádr posílil obránce Michal Tomič, jenž přišel na hostování ...

šipka

Boleslav hraje na Spartě v nedělním večeru  |  30. 01. 2023

Utkání 18. kola ročníku 2022-23 FORTUNA:LIGY AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav se hra ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. SK Slavia Praha 18 14 1 3 58:15 43
2. FC Viktoria Plzeň 18 13 3 2 38:13 42
3. AC Sparta Praha 18 10 6 2 35:17 36
4. Bohemians Praha 1905 18 8 4 6 31:29 28
5. SK Sigma Olomouc 18 7 5 6 26:19 26
6. FC Hradec Králové 18 8 2 8 21:22 26
7. 1. FC Slovácko 18 7 5 6 21:27 26
8. FC Slovan Liberec 18 7 4 7 24:22 25
9. FC Baník Ostrava 18 6 6 6 32:25 24
10. FK Mladá Boleslav 18 6 5 7 27:28 23
11. FC Zbrojovka Brno 18 6 3 9 28:37 21
12. FK Teplice 18 5 4 9 23:42 19
13. SK České Budějovice 18 5 3 10 17:33 18
14. FK Jablonec 18 4 5 9 25:34 17
15. FC TRINITY Zlín 18 2 8 8 18:33 14
16. FK Pardubice 18 3 2 13 14:42 11
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Prémioví partneři

Město Mladá Boleslav TIPsport

Hlavní partneři

KOVO ADIDAS LION SPORT Kumho Tyre Lokotrans ŠKO ENERGO LFA Fortuna

Oficiální partneři

Rohozec ČSOB Dragon Gema Sparing MB Realstav Mitel

Partneři

Seco Industries EMH Stavební Nápojová ambulence Adent Mcard XPS network Ticketlive Sportprogres Agro Techfloor Pepsi Jaznak Compag Niosport Colas VAK ŘEZÁČ Stavebniny KOVOMB JOSYMA Klinika Dr. Pírka

Partneři klubové akademie

Středočeský kraj Decathlon Město Mladá Boleslav

Mediální partneři

Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Rádio MB Rádio Impuls Mladá Boleslav

Oficiální dopravce fotbalistů FK Mladá Boleslav

Ariva partner