FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

U-16 | Zprávy

Šestnáctiletí třetím místem překonali podzimní očekávání

25. 11. 2016 |  

Trenéři šestnáctiletých dorostenců Jan Páník a Vladimír Sedláček mají důvodu své svěřence chválit za podzimní sezónu 2016. Ve čtrnáctičlenné skupině A české ligy mladších dorostenců U16 se mladoboleslavské družstvo umístilo na třetí příčce, když ze třinácti zápasů osm vyhrálo, třikrát hrálo nerozhodně a jen dvakrát prohrálo při souhrnném skóre 25:17 a zisku rovných třiceti bodů.


„Hráči postupně začínají chápat, že bez poctivé práce, vytrvalosti a odhodlání nelze ve fotbale něčeho dosáhnout. Věříme, že pokud budeme dál odpovědně pracovat, můžeme dosáhnout ještě lepších výsledků," prohlásil Jan Páník, který přiznává, že před startem podzimní sezóny s podobně dobrým umístěním nepočítal. „Pokud jde o herní projev, některá utkání byla velmi zdařilá. Nevyhnuli jsme se však určitým horším pasážím, které nás potkávaly v podstatě při každém utkání. Naším cílem pro další období je, abychom dokázali udržet náš herní výkon po celou dobu zápasu, a aby s ubíhajícím časem neklesal, což se nám na podzim často stávalo. Potřebujeme výrazně zlepšit druhé poločasy, koncentraci v nich a nevypínat v určitých herních situacích," upřesnil trenér Jan Páník. „Lépe nám fungoval střed hřiště, než jeho kraje. Defenzivní činnost čtveřice obránců Johanides, Chleborád, Šmejda a Skramuský získávala postupně svoji tvář, jistotu a mohli jsme se o ni opřít. Směrem dopředu odváděli velmi dobrou práci Lukáč, Mašek, Vozáb a občas i Plotnárek. Schází nám ještě více důrazu, aktivity a předvídavosti v pokutovém území soupeře. Vstřelených branek mohlo být určitě více, pokud by se naši ofenzivní hráči chovali více hladově. A stále se potýkáme s poněkud nízkým ofenzivním přínosem našich krajních hráčů. Zde bychom si představovali určitě lepší práci směrem dopředu.
Boleslavští sedmnáctiletí dorostenci s pětadvaceti vstřelenými brankami jsou páté nejofenzivnější družstvo ve skupině A české ligy U16. Více gólů nastřílely jen Slavia, Sparta, Plzeň a Hradec Králové. V množství inkasovaných branek je Boleslav na čtvrtém místě, méně inkasovaly pouze týmy Sparty, Slavie a Plzně.

Přehled mistrovských utkání na podzim 2016
FK Teplice-FK Mladá Boleslav  0:2
FK Příbram-FK Mladá Boleslav  0:2
FK Mladá Boleslav-FC Hradec Králové  4:3
FK Pardubice-FK Mladá Boleslav  2:2 (penalty 2:4)
FK Mladá Boleslav-SK Slavie Praha  0:4
FK Mladá Boleslav-FC Slovan Liberec  3:2
FK Jablonec-FK Mladá Boleslav  1:2
FK Mladá Boleslav-FK Meteor Praha  4:1
SK České Budějovice-FK Mladá Boleslav  0:3
FK Mladá Boleslav-FC Viktoria Plzeň  0:2
FK Dukla Praha-FK Mladá Boleslav  0:1
FK Mladá Boleslav-AC Sparta Praha  1:1 (penalty 3:2)
FK Mladá Boleslav-Bohemians Praha  1:0

V podzimních mistrovských zápasech byli ze sedmnácti hráčů a dvou brankářů nejvytíženější Mašek, Skramuský, Johanides a Chleborád, kteří odehráli více než tisíc minut (za jménem v závorce je uvedený celkový počet odehraných minut): Samuel Johanides (1100), Erik Chleborád (1000), Michal Mašek (1045), Filip Skramuský (1035), Valentýn Lukáč (880), Jan Vozáb (880), Václav Šmejda (830), Jan Plotnárek (740), Matěj Žádný (665), Tomáš Havlina (650), Jakub Štipl (490), Jan Kocmich (470), Michal Velechovský (455), Václav Sládek (385), Jakub Motyčka (315), David Stanislav (200), Daniel Bárta (185), David Gracl (183), Jiří Baborák (50).
Nejlepším podzimním střelcem je Valentýn Lukáč, nejčastěji spoluhráčům góly připravoval Mašek, jemuž trenéři evidují devět asistencí.
Střelci gólů FK Mladá Boleslav U16 na podzim 2016: 6 - Valentýn Lukáč, 5 - Michal Mašek, 3 - Tomáš Havlina, Jan Vozáb, 2 - Erik Chleborád, 1 - David Gracl, Jan Plotnárek, Filip Skramuský, Matěj Žádný.

Šestnáctiletým dorostencům se na podzim 2016 dařilo na hřištích soupeřů, kde bez porážky získali sedmnáct bodů, když jediný ztratili při remíze v Pardubicích (při pozápasových penaltách byli úspěšnější). Ve čtyřech zápasech udrželi čisté konto (Teplice, Příbram, Budějovice, Dukla) a inkasovali pouze tři branky (dvě v Pardubicích a jednu v Jablonci). Tyto pozitivní výsledky jsou částečně ovlivněné tím, že s nejtěžšími soupeři hráli na domácím trávníku (Hradec, Slavie, Plzeň, Sparta).
Bilance domácích utkání je o něco horší, neboť při zisku třinácti bodů mají pasivní skóre 13:14. Sedmnáctiletí doma třikrát zvítězili a nejvíce si cení tří bodů ze zápasu proti Hradci, kdy ve druhém poločasu otočili nepříznivý výsledek. „Výkon družstva v tomto utkání byl jedním z nejlepších v celé podzimní části," zdůraznil trenér Jan Páník. V domácím prostředí nestačili pouze na Slavii a Plzeň. „Proti těmto soupeřům jsme nepodali dobré výkony a po zásluze odešli poraženi. Vrcholem podzimní části bylo určitě utkání se Spartou, ve kterém byl náš výkon opět velmi dobrý a je škoda, že jsme nevyužili více šancí z prvního poločasu. Vítězství tak musel vychytat až brankář Štipl v penaltovém rozstřelu. Výhra v tomto utkání byla pro mužstvo velkou vzpruhou a odměnou za tvrdou práci během celého podzimu," připomněl Jan Páník.

Zajímavým ukazatelem jsou statistiky prvních a druhých poločasů. Zatímco první poloviny utkání boleslavští dorostenci většinou zvládali herně i výsledkově, tak po přestávce se jim už tolik nedařilo. „To samozřejmě hodně vypovídá o kondiční připravenosti družstva, která není optimální. Během zimní přípravy na tom budeme muset hodně pracovat, protože rozvoj kondiční složky výkonu je dlouhodobějšího charakteru. Ve většině utkání jsme také byli nespokojeni s výkony střídajících hráčů. Málokdy dokázali naši hru pozvednout, oživit a spoluhráčům pomoci. Spíše tomu bylo naopak a po výraznějším střídání šel celkový výkon týmu dolů," poukázal Jan Páník na zjevné kondiční nedostatky svých svěřenců a doplnil hodnocení rozborem střeleckých a ofenzivních aktivit: „Naší velkou zbraní byly standardní situace, padla z nich téměř polovina našich gólů. Důležité bylo jejich zahrávání, o které se většinou starali Mašek s Plotnárkem. Jejich dobře mířené centry dělaly soupeřovým obranám hodně problémů a naši silní hráči Chleborád, Havlina, Šmejda, Vozáb a Lukáč se pak v těchto situacích dokázali orientovat. Jediný pokutový kop, který byl nařízen v náš prospěch, proměnil proti Meteoru Praha Mašek. Ze hry jsme vstřelili pouze třináct gólů, což není vysoké číslo a do budoucna bychom byli rádi, kdyby jich bylo více. Většina našich akcí šla středem hřiště, po stranách jsme se prosazovali velmi málo. Postrádali jsme kvalitnější práci krajních záložníků, ale také krajních obránců, kteří si nepřipsali jedinou gólovou asistenci."

 


FB

Sdílet na facebooku

U-16

Aktuální novinky
šipka

Auer ze Slavie přestoupil do Boleslavi  |  16. 07. 2019

Jonas Antonius Auer na začátku letošního srpna oslaví devatenácté narozeniny už jako km ...

šipka

Výkon nebyl nejlepší, ale vítězství zasloužené  |  14. 07. 2019

Trenér FK Mladá Boleslav Jozef Weber jistě bude mít k hráčům mnoho kritických poznámek ...

šipka

Boleslav na čtvrtý pokus přemohla doma Karvinou  |  14. 07. 2019

Boleslav hrála s Karvinou o prvoligové body do letošního června jen šestkrát a ze tří d ...

šipka

Ligu zahájíme v neděli doma proti Karviné  |  10. 07. 2019

Utkáním 1. kola české FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - MFK Karviná, které se hraje v ne ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. FK Jablonec 1 1 0 0 2:0 3
2. 1. FC Slovácko 1 1 0 0 2:0 3
4. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 2:1 3
5. SK Slavia Praha 1 1 0 0 1:0 3
5. SFC Opava 1 1 0 0 1:0 3
5. FK Mladá Boleslav 1 1 0 0 1:0 3
8. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
8. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
10. FC Baník Ostrava 1 0 0 1 1:2 0
11. SK České Budějovice 1 0 0 1 0:1 0
11. MFK Karviná 1 0 0 1 0:1 0
11. FC Fastav Zlín 1 0 0 1 0:1 0
14. SK Sigma Olomouc 1 0 0 1 1:3 0
15. Bohemians Praha 1905 1 0 0 1 0:2 0
15. AC Sparta Praha 1 0 0 1 0:2 0
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Hlavní partneři

ŠKO ENERGO Město Mladá Boleslav KOVO ADIDAS LION SPORT

Reklamní partneři

Aspera Compag Baxant Rohozec Maxitip

Barteroví partneři

Jaznak

Sportovní centrum mládeže

Středočeský kraj

Mediální partneři

Česká Televize Rádio Impuls Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Sportmebavi