FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

Archív zpráv

V zimě jsme se správně rozhodli a byl z toho postup do Evropy

11. 06. 2019 |  

Fotbalovou dovolenou v první polovině června, tudíž po skončení starého a před zahájením nového soutěžního ročníku, si podle soukromých plánů užívají hráči a trenéři, nikoliv však prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek. Radost z postupu do předkola Evropské ligy po pár dnech vystřídala starost se zkvalitněním týmu a všeobecná příprava nového soutěžního ročníku.


„Z hráčů, které máme na hostování, se snažíme udržet co nejvíce. Jednání probíhají a budou probíhat celý červen, ale jejich výsledek pochopitelně záleží na klubech, kterým konkrétní fotbalisté patří, zda s nimi počítají, nebo ne," naznačil Josef Dufek, že mužstvo pro letní a podzimní sezónu 2019 zdaleka nemá finální podobu.
„Když udržíme pětici hostujících hráčů, Hájka, Jugase, Wiesnera, Buchu a Tataeva, budeme potřebovat zkvalitnit už jenom pozice krajních beků a získat útočníka ke Komlichenkovi, případně dva útočníky, kdyby přeci nakonec Komlichenko odešel."
Jak to s ním opravdu vypadá, zůstane, nebo je na odchodu?
„Komlichenko je sice hráčem Mladé Boleslavi, s níž má smlouvu na tři roky, ale jeho další osud záleží na vzájemné domluvě boleslavského klubu, hráčova manažera, případného zájemce o Komlichenkovy služby a pochopitelně i postoji samotného fotbalisty. Když přijde rekordní nabídka, nebudeme mu bránit v přestupu. Nemáme však nabídky jenom na Komlichenka, ale i na dalších pět hráčů. Když bychom chtěli, tak prodejem fotbalistů ekonomicky zabezpečíme klidné žití klubu na několik příštích sezón, ale ve vedení preferujeme sportovní hledisko, nechceme úspěšný tým rozprášit. Snažíme se ho udržet pohromadě, když si vybojoval zápasy na evropské scéně, ve kterých se hráči můžou více předvést pro vysněné zahraniční angažmá."
Prezident Josef Dufek byl na jaře velmi spokojený s ofenzivní trojicí Tomáš Přikryl, Muris Mešanovič, Nikolay Komlichenko, kteří když rozehráli a rozběhali kombinační akci, tak je soupeř těžko zachytával. Chválí také půlroční působení stoperské dvojice vytvořené Tomášem Hájkem a Jakubem Jugasem, jejichž větší herní zkušenost v porovnání s podzimními dvojicemi se projevila ve zkvalitnění defenzívy celého mužstva. O jejich pokračování v Mladé Boleslavi vedení klubu i trenér usilují, ale konečné slovo ovlivní záměry jejich mateřských klubů, to znamená u Jugase pražské Slavie a u Hájka plzeňské Viktorie. Pozitivní hodnocení od nejvyššího šéfa mladoboleslavského fotbalu si vysloužil i Michal Hubínek, kterému sice chvíli trvala aklimatizace v našem klubu, ovšem v letošní jarní sezóně byl jeden z nejdůležitějších hráčů. Těžké to měl s uplatněním mladý Dominik Mašek, který se dostával do sestavy jen sporadicky přes výborného Pavla Buchu, zkušeného Marka Matějovského a případně Tomáše Ladru. Talentovaní odchovanci David Pech a Adam Provazník sice s prvoligovým áčkem trénovali, ale opakovaně byli na akcích s dorosteneckými nároďáky, nebo pomáhali boleslavskému dorostu se záchranou v celostátní lize. Další z mladíků Marco Túlio se zranil, když jej trenér Weber začal zabudovávat na levém beku. Naštěstí na levém kraji obrany zaskočil Jakub Fulnek, který do Boleslavi přišel původně na jiný post, ale práci obránce zastal nad očekávání výborně. „Je to rychlostně a také charakterově výborný hráč, sportovní manažer Jinoch jej z Jihlavy dobře znal a tak věděl, koho do našeho týmu přivádí a mohli jsme při jeho příchodu obětovat odchody brankáře Vejmoly a útočníka Klobásy," upřesnil Josef Dufek, který citlivě vnímá atmosféru v hráčské kabině. „Všichni hráči, které jsme v zimě udělali na hostování, předvedli nadstandardní výkony ve prospěch týmu. Nejviditelnější to bylo v posledním ligovém zápase v Ostravě. Takový kolektiv, jaký je dnes v kabině, jsme tady neměli více než deset let. Co si vzpomínám, tak snese srovnání snad jen s obdobím, kdy tady byl Marek Kulič a Radim Holub, od té doby se nám podobné mužstvo nedařilo poskládat, protože nemáme tu ekonomickou sílu, jakou disponují Sparta, Slavia a Plzeň, takže nám v Boleslavi chvíli trvá, než si mužstvo sedne."
Josef Dufek za jeden z klíčových momentů pro úspěšné završení uplynulého ligového ročníku označil rozhodnutí pro změnu v řízení klubu v podobě angažování Josefa Jinocha sportovním manažerem, o jehož spolupráci usiloval dlouhé dva roky. „Spolu jsme se pak v zimě rozhodli správně pro správné hráče a tak jsem s výsledkem uplynulého ligového ročníku spokojený. Ve vedení klubu jsme byli hodně nešťastní po prvních zápasech v loňském létě. Ve Zlíně jsme hráli dobře, vedli o dva góly a stejně prohráli. Potom jsme doma nedali tutovky proti Olomouci a prohráli nula čtyři. Navíc nás vyřadila z českého poháru druholigová Chrudim. Proto jsme provedli v kádru čistku morální i sportovní, při níž v zimě odešlo a přišlo tolik hráčů. Jinak to ani nešlo, protože Boleslav byla zralá na padáka s charakterově špatnými a výkonnostně průměrnými až podprůměrnými hráči, jejichž ego však sahalo téměř do nebeských výšin. Na začátku jarní sezóny nám pomohl domácí zápas proti Plzni, který jsme odehráli, odbojovali a oddřeli dobře. Trenérům a hráčům patří dík za to, co předváděli na jaře, a myslím si, že jsme si Evropu zasloužili."
Ovšem radost z postupu do předkola Evropské ligy asi přehluší starosti, které sebou pochopitelně přináší zajišťování každého souboje se zahraničním soupeřem?
„Evropa je opravdu spousta práce navíc, ale také odměna za práci pro všechny, kdo v klubu pracují. Když se nám podaří udržet pohromadě současné mužstvo a nerozpadne se parta, která v jarní kabině byla, tak věřím, že se nám bude dařit v příští české ligové sezóně i v předkolech Evropské ligy."
S jakými ambicemi do ročníku 2019-20 vstoupí FK Mladá Boleslav?
„Věřím, že nás čeká moc zápasů. Potřebujeme dostatečně široký a kvalitní kádr, což nám potvrdila jarní sezóna, když nám v závěru vypadávali hráči kvůli zranění nebo vykartování. V naší lize jsou tři mužstva, na které nemáme ekonomickou sílu a tím pádem ani kvalitou hráčského kádru, jakou disponují Slavia, Sparta a Plzeň. Proto my všichni ostatní hrajeme o čtvrté místo. Usilují o něj silní Liberec, Jablonec, čím dál silnější Ostrava a kdykoliv může vyskočit kdokoliv další. Letos budeme chtít uspět v evropských předkolech a velkým snem je účast v podzimní základní skupině Evropské ligy. Uvidíme, jaký dáme dohromady kádr a teprve po tom si jasně stanovíme sportovní ambice," uzavřel červnové zamyšlení nad mladoboleslavským fotbalem Josef Dufek, který při každé možné příležitosti zdůrazňuje, že je fantastickým úspěchem, když se venkovský klub FK Mladá Boleslav podeváté v patnáctileté prvoligové historii probojoval do Evropy.

 


FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

V neděli se Mladá Boleslav utká po čtyřech letech s Českými Budějovicemi  |  20. 08. 2019

Utkání 7. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2019-20 FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České B ...

šipka

Po pohárovém vyřazení je ligová prohra druhou hořkou pilulkou v krátké době  |  18. 08. 2019

I bez ofenzivních trumfů Komlichenka s Mešanovičem připravil trenér Jozef Weber bolesla ...

šipka

Dobrý herní projev nepotvrdili gólově  |  18. 08. 2019

Boleslavští v úmorném vedru na jablonecké Střelnici předvedli herně vyspělý výkon, ale ...

šipka

V neděli odpoledne jedeme do Jablonce  |  15. 08. 2019

Utkání 6. kola české FORTUNA:LIGY FK Jablonec - FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 18. ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. SK Slavia Praha 6 5 1 0 11:1 16
2. FK Jablonec 6 4 1 1 13:5 13
3. 1. FC Slovácko 6 4 0 2 7:8 12
4. FC Viktoria Plzeň 6 3 2 1 9:7 11
5. AC Sparta Praha 6 3 1 2 12:8 10
6. FC Fastav Zlín 6 3 0 3 6:4 9
7. FK Mladá Boleslav 5 3 0 2 10:9 9
8. FC Baník Ostrava 6 3 0 3 9:8 9
9. Bohemians Praha 1905 6 2 1 3 10:11 7
10. SK Sigma Olomouc 6 2 1 3 6:8 7
11. 1. FK Příbram 6 2 1 3 6:9 7
12. FC Slovan Liberec 6 2 0 4 5:7 6
13. SFC Opava 6 2 0 4 4:11 6
14. SK České Budějovice 6 1 2 3 5:9 5
15. FK Teplice 5 1 2 2 4:8 5
16. MFK Karviná 6 0 2 4 4:8 2
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Hlavní partneři

ŠKO ENERGO Město Mladá Boleslav KOVO ADIDAS LION SPORT

Reklamní partneři

Aspera Compag Baxant Rohozec Maxitip

Barteroví partneři

Jaznak

Sportovní centrum mládeže

Středočeský kraj

Mediální partneři

Česká Televize Rádio Impuls Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Sportmebavi