FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav

Archív zpráv

Marek Matějovský se na přípravu netěší, ale věří v úspěšnou sezónu

10. 06. 2019 |  

Z vydařené jarní sezóny a především jejího nadstavbového vyvrcholení bylo pochopitelně nejvíce radosti v hráčské kabině. Boleslavští fotbalisté postup do předkola Evropské ligy vnímají, jako zaslouženou odměnu za absolvovanou dřinu, což potvrdil i kapitán týmu a aktuálně nejostřílenější člen hráčského kádru FK Mladá Boleslav Marek Matějovský, který ve svých sedmatřiceti letech prodloužil smlouvu na příští soutěžní ročník.


„Prezident boleslavského fotbalu pan Dufek říká, že musím odečíst ty roky, ve kterých jsem byl zraněný, a o to déle můžu tedy hrát."

Jak hodnotíte uplynulý soutěžní ročník a jak moc jste spokojený s jeho pro Boleslav zdařilým závěrem?
„Samozřejmě jsme všichni spokojení a šťastní, že se nám povedlo postoupit do předkola Evropské ligy, ale dokáži se vcítit do pozice hráčů Baníku, kterým se to bezprostředně po prohraném zápase moc nelíbilo. Ovšem klíč do Evropy byl před sezónou jasně daný, všichni jsme věděli, v jaké podobě bude závěr ligy probíhat, a domnívám se, že minimálně za výkony v jarní části ligy jsme si Evropu zasloužili. Prokázali jsme dobrou formu, ukázali fotbalovou kvalitu a v posledním finálovém zápase na hřišti Baníku, což slyším z blízkého okolí i od širší veřejnosti a i já sám to tak vnímám, jsme byli lepší než Ostrava a zasloužili si zvítězit, což také tak dopadlo."

Věřil jste na začátku jarní sezóny, že budete hrát o Evropu a že se do ní nakonec i dostanete, když po podzimu jste na tom nebyli dobře, neboť jste se pohybovali na hranici skupiny týmů, které budou hrát o záchranu v lize?
„Když budu hodně upřímný, musím přiznat, že optimistický jsem nebyl. Po zimní přípravě mně nepřišlo, že bychom předváděli zvlášť skvělý fotbal a mírné obavy jsem měl. Nicméně jsem věřil, že se do střední skupiny dostaneme. Hodně nám zvedlo sebevědomí první utkání s Plzní, která do Boleslavi přijela jako velký favorit a my si dokázali, že můžeme hrát s každým. To nám hodně psychicky pomohlo a nastartovali jsme šňůru zápasů bez porážky. I když jsme tabulkou dlouho nestoupali, protože vyhrávaly i týmy kolem nás a do poslední chvíle se nevědělo, jak liga dopadne, tak nakonec jsme v závěru základní části bojovali i o první šestku. Za jarní část, kdy jsme ukázali, že jistou kvalitu máme, jsme se v tabulce posunuli oprávněně."

Z boleslavského fotbalového zákulisí se proslýchalo, že jste měli v kabině hodně dobrou partu. Vy jako kapitán mužstva potvrdíte, že to byl jeden z faktorů, který dovedl Boleslav do předkola Evropské ligy?
„Po dlouhé době se opravdu sešla mimořádně dobrá parta kluků, i když spousta hráčů dojíždí. Dlouho to takové nebylo, ale v téhle letošní půlsezóně všichni kluci, ať přišli na přestup či na hostování, zapadli opravdu skvěle a hlavně byli povahově skvělí, takže jsme si navzájem sedli, zažili i spoustu legrace, ale hlavně kabina šlapala, jak by měla. Věřím, že na jaro v tomto stylu navážeme, že negativních emocí a nálad bude minimum a budeme fungovat pozitivně i optimisticky naladění do nové sezóny."

Bude po dlouhé ligové soutěži, která měla s nadstavbou pětatřicet zápasů a Boleslavi ve většině z nich neustále o něco šlo, stačit na odpočinek pouhé dva týdny?
„Musí, prostě musí stačit. Pokaždé je to stejné, hráči si přejí dovolené víc a trenéři jim vysvětlují, že to možné není. Všichni víme, že je to holý fakt a musíme si volno užít alespoň v tomto krátkém časovém období a po dvou týdnech začít klasicky přípravu na další sezónu."

Může se hráč s vaší pestrou profesionální kariérou těšit na střetnutí v evropských pohárech?
„Samozřejmě se těším, jako většina kluků z kabiny. V evropských pohárech i v předkolech to nejsou normální zápasy, jsou zpříjemněním zápasového programu ve všem, například změnou prostředí a soupeřením s jinými týmy, než v tuzemské lize. Budeme se maximálně snažit, abychom byli úspěšní, ale je to čím dál více těžší. Uvidíme, každopádně jsme všichni moc rádi."

Jak se cítíte v roli legendy české ligy?
„V posledních dnech to slýchám všude, kam přijdu, ale nijak zvláštně se necítím. Jsem zatím pořád prvoligový hráč, který má odkopáno více zápasů, než někteří jiní kluci, ale jinak nic speciálního nepociťuji."

Ale je příjemné takové veřejné ocenění po tom, co jste ve fotbale absolvoval a čeho jste dosáhl?
„Samozřejmě je to příjemné vědomí a nezastírám, že když jsem si v zimě uvědomil, že mně moc zápasů do třístovky nechybí, trochu jsem přemýšlel, jestli na tu hranici dosáhnu, jestli budu zdravý a jestli dostanu od trenéra šanci. Ale abych se na to upnul a opájel se tím, to ne. Příjemné je být v takové vybrané společnosti, ne každému se to podaří. Ukazuje to na jistou kvalitu a dlouhodobější výkonnost, kterou člověk musí prokazovat, a svým způsobem je to ocenění práce, kterou dělám."

Když jste stál na podiu a byl oficiálně uváděn do Klubu legend, proběhl vám hlavou film s mezníky vaší fotbalové, případně životní kariéry?
„Musím říct, že žádné bilanční myšlenky jsem v tu chvíli neměl, vůbec nic takového mě nenapadlo. Kdybych si měl vybavit největší úspěchy, tak jednoznačně zisk českého titulu se Spartou, a také to, že jsem měl čest reprezentovat Českou republiku. To jsou takové dva největší momenty ze spousty vzpomínek, které na fotbalovou kariéru mám. Možná až to jednou zabalím, tak budu mít času více a podrobněji nad minulostí přemýšlet. Je pravda, že některé první zápasy za Boleslav v první lize si vybavuji, potom další vůbec ne. Když se s někým bavím a on se zeptá, jestli si pamatuji na něco, co on považuje za silný zážitek, tak kolikrát nevím, o čem mluví. Nějaké vzpomínky mám, ale nostalgie mě nepřepadá."

Těšíte se na pondělí 17. června, kdy začne letní příprava na nejbližší soutěžní ročník, na který jste s vedením boleslavského klubu podepsal čerstvou smlouvu?
„Na sedmnáctého června se úplně netěším, začne to nejtěžší, co nikdo z fotbalistů nemá rád, ale obecně se těším do kabiny za kluky. Stále mě nabíjí, že jsem mezi mladými a dělám s nimi blbiny. Všechny nás čeká tvrdá dřina a chceme se co nejlépe nachystat, abychom neudělali v tuzemské lize ani v Evropě ostudu. Věřím, že příští sezóna bude úspěšná."

 


FB

Sdílet na facebooku


Aktuální novinky
šipka

V neděli se Mladá Boleslav utká po čtyřech letech s Českými Budějovicemi  |  20. 08. 2019

Utkání 7. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2019-20 FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České B ...

šipka

Po pohárovém vyřazení je ligová prohra druhou hořkou pilulkou v krátké době  |  18. 08. 2019

I bez ofenzivních trumfů Komlichenka s Mešanovičem připravil trenér Jozef Weber bolesla ...

šipka

Dobrý herní projev nepotvrdili gólově  |  18. 08. 2019

Boleslavští v úmorném vedru na jablonecké Střelnici předvedli herně vyspělý výkon, ale ...

šipka

V neděli odpoledne jedeme do Jablonce  |  15. 08. 2019

Utkání 6. kola české FORTUNA:LIGY FK Jablonec - FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 18. ...


Video
šipka

FORTUNA:LIGA
PMužstvoZVRPSB
1. SK Slavia Praha 6 5 1 0 11:1 16
2. FK Jablonec 6 4 1 1 13:5 13
3. 1. FC Slovácko 6 4 0 2 7:8 12
4. FC Viktoria Plzeň 6 3 2 1 9:7 11
5. AC Sparta Praha 6 3 1 2 12:8 10
6. FC Fastav Zlín 6 3 0 3 6:4 9
7. FK Mladá Boleslav 5 3 0 2 10:9 9
8. FC Baník Ostrava 6 3 0 3 9:8 9
9. Bohemians Praha 1905 6 2 1 3 10:11 7
10. SK Sigma Olomouc 6 2 1 3 6:8 7
11. 1. FK Příbram 6 2 1 3 6:9 7
12. FC Slovan Liberec 6 2 0 4 5:7 6
13. SFC Opava 6 2 0 4 4:11 6
14. SK České Budějovice 6 1 2 3 5:9 5
15. FK Teplice 5 1 2 2 4:8 5
16. MFK Karviná 6 0 2 4 4:8 2
Facebook FK Mladá Boleslav
Twitter FK Mladá Boleslav
Instagram FK Mladá Boleslav
Youtube FK Mladá Boleslav

Generální partner

Škoda auto

Hlavní partneři

ŠKO ENERGO Město Mladá Boleslav KOVO ADIDAS LION SPORT

Reklamní partneři

Aspera Compag Baxant Rohozec Maxitip

Barteroví partneři

Jaznak

Sportovní centrum mládeže

Středočeský kraj

Mediální partneři

Česká Televize Rádio Impuls Radio Signál Kiss Boleslavký deník Hattrick Sportmebavi