14. 07. 2017 |
Po výhře v irském Dublinu nad Shamrock Rovers FC čeká mladoboleslavské fotbalisty ve čtvrtek 20. července odveta a když v ní podle očekávání potvrdí postup do třetího předkola Evropské ligy, utkají se buď s kazachstánským Kairat Almaty, nebo s albánským Skënderbeu Korca, které mají rozehraný souboj ve druhém předkole.
Při losování třetího předkola krátce po poledni v pátek 14. července 2017 byla Mladá Boleslav nasazená ve 2. skupině, kde spolu s ní byly ukrajinský Olimpik Doněck, rumunský Dinamo Bukurešť, polský Arka Gdyně a vítězové z dvojic druhého předkola Progrés Niederkorn (Lucembursko) - AEL Limassol (Kypr), Kairat Almaty (Kazachstán) - Skenderbeu (Albánie), Vaduz (Lichtenštejnsko) - Odd (Norsko).
Z této pestré směsice vzešel pro třetí předkolo Evropské ligy souboj FK Mladá Boleslav - Kairat Almaty (Kazachstán)/Skënderbeu Korca (Albánie).
První souboj Kairat Almaty versus Skënderbeu Korca na hřišti kazachstánského klubu skončil remízou 1:1, tudíž papírově mírným favoritem pro postup do třetího předkola je albánský tým.
Oficiálními termíny třetího předkola Evropské ligy jsou čtvrtky 27. července a 3. srpna. Kdo v nich uspěje, bude sledovat losování play off Evropské ligy, které se ve švýcarském sídle UEFA uskuteční v pátek 4. srpna a určí dvojice soupeřů pro poslední souboje o účast v letošních podzimních skupinách Evropské ligy.
Známý mladoboleslavský program v předkolech Evropské ligy ročníku 2017-18
Čtvrtek 13. července Shamrock Rovers FC - FK Mladá Boleslav 2:3
Čtvrtek 20. července FK Mladá Boleslav - Shamrock Rovers FC
Utkání 26. kola FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - FC Zlín se hraje v neděli 31. března 2 ...
V 59. ročníku tuzemské ankety o nejlepšího fotbalistu uplynulého roku bodovali v nejpre ...
Devatenáctiletý stoper Tomáš Král je mladoboleslavským rodákem a odchovancem mladoboles ...
Přímou konfrontaci o účast v elitní ligové šestici lépe zvládli Boleslavští. V nečekaně ...
P | Mužstvo | Z | V | R | P | S | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | AC Sparta Praha | 25 | 20 | 3 | 2 | 57:20 | 63 |
2. | SK Slavia Praha | 25 | 19 | 5 | 1 | 53:17 | 62 |
3. | FC Viktoria Plzeň | 25 | 17 | 3 | 5 | 61:29 | 54 |
4. | 1. FC Slovácko | 25 | 11 | 6 | 8 | 34:29 | 39 |
5. | FC Baník Ostrava | 25 | 11 | 4 | 10 | 34:28 | 37 |
6. | FK Mladá Boleslav | 25 | 10 | 6 | 9 | 42:39 | 36 |
7. | SK Sigma Olomouc | 25 | 9 | 6 | 10 | 34:34 | 33 |
8. | FK Teplice | 25 | 8 | 8 | 9 | 26:29 | 32 |
9. | FC Slovan Liberec | 25 | 8 | 8 | 9 | 35:39 | 32 |
10. | FK Jablonec | 25 | 6 | 10 | 9 | 32:38 | 28 |
11. | Bohemians Praha 1905 | 25 | 6 | 10 | 9 | 22:33 | 28 |
12. | FC Hradec Králové | 25 | 6 | 9 | 10 | 27:35 | 27 |
13. | FK Pardubice | 25 | 6 | 5 | 14 | 23:36 | 23 |
14. | FC Zlín | 25 | 4 | 8 | 13 | 30:54 | 20 |
15. | MFK Karviná | 25 | 5 | 4 | 16 | 25:47 | 19 |
16. | SK České Budějovice | 25 | 5 | 3 | 17 | 26:54 | 18 |